Pływackie MŚ: Dowgiert, Czerniak i Korzeniowski w finałach!

7 sie 2015, 18:24

Anna Dowgiert na 50 metrów stylem motylkowym oraz Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski na 100 metrów tym samym stylem awansowali do finałów swoich konkurencji podczas pływackich MŚ w Kazaniu.

Dowgiert osiągnęła 8. rezultat podczas popołudniowych półfinałów i z ostatnim możliwym czasem (25,91) awansowała do ostatecznej rozgrywki o medale MŚ. Na sprinterskim dystansie najlepsza okazała się Sarah Sjorstrom z Szwecji, która finiszowała w czasie 25,06. Na lepszych torach podczas finału będą rozstawione również Jeanette Ottesen z Wielkiej Brytanii oraz Dunka Fran Halsall. Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

W rywalizacji stumetrowców delfinem w finałowej rywalizacji zobaczymy aż dwóch biało-czerwonych. Konrad Czerniak po świetnym rozpoczęciu osłabł nieco w końcówce i finiszował w swojej serii na 3. pozycji. Korzeniowski w drugiej półfinałowej serii był 5., ale w związku z tym, że wyścig był szybszy od pierwszego, także “Korzenia” zobaczymy podczas jutrzejszych finałów. Polacy w ogólnej klasyfikacji uplasowali się na 4. i 8. miejscu. Zwyciężył Tom Shields przed Laslo Csehem oraz Chadem le Clos. Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

Dzisiejszy dzień oprócz sporej ilości awansów do finałów, dorobek biało-czerwonych powiększył się o kolejny medal. Srebro na dystansie 200 metrów grzbietem wywalczył Radosław Kawęcki, a więcej o wyczynie Polaka przeczytacie TUTAJ.