Podsumowanie 8. kolejki ORLEN Ligi

2 gru 2016, 11:14

Za nami już 8. kolejka rozgrywek ORLEN Ligi. Doszło do pierwszej przegranej liderek tabeli – Budowlanych Łódź, dzięki czemu to Chemik Police zajął ich miejsce. Nie zabrakło również pięciosetowych spotkań.

Podsumowanie 8. kolejki:

Atom Trefl Sopot – Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (26:24, 15:25, 25:23, 25:19)

Najmłodszy zespół tegorocznej ORLEN Ligi pokonał gości z Rzeszowa. Najbardziej zacięta była pierwsza partia, w której to sopocianki wygrały na przewagi. W kolejnej to właśnie one łatwo uległy rywalkom. Jednak kolejne dwie osłony spotkania padły łupem gospodyń. (RELACJA)

Giacomini Budowlani Toruń – Chemik Police (17:25, 19:25, 17:25)

W żadnym z setów torunianki nie zdołały nawiązać walki z Mistrzyniami Polski. Dzięki tej wygranej i porażce Budowlanych Łódź policzanki wskoczyły na fotel lidera ORLEN Ligi. (RELACJA)

ŁKS Commercecon Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 1:3 (15:25, 25:20, 22:25, 23:25)

Łodzianki podejmowały zespół z Bydgoszczy. Udało im się ugrać tylko jednego seta. Pozostałe trzy partie padły łupem pałacanek. Można powiedzieć, że najbardziej zacięta była czwarta partia w której bydgoszczanki wygrały do 23. (RELACJA)

KSZO Ostrowiec – Legionovia Legionowo 3:2 (25:23, 19:25, 17:25, 25:22, 15:6)

Po pierwszej partii wygranej przez gospodynie, dwie kolejne padły łupem Legionowa. Ostatecznie mecz musiał rozstrzygnąć się w tie-breaku, w którym to górą okazało się KSZO Ostrowiec.

Impel Wrocław – Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:1 (25:19, 20:25, 25:22, 25:11)

Wrocławianki pewnie zwyciężyły z Muszyną. Tylko drugi set nie poszedł po ich myśli, gdyż przegrały go do 20. Czwarta partia to deklasacja Impelu. Pozwoliły zdobyć rywalkom tylko 11 punktów. (RELACJA)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Budowlani Łódź 3:2 (25:20, 25:22, 19:25, 23:25, 15:7)

Dąbrowianki pokazały klasę i pokonały dotychczasowe liderki tabeli. Mecz rozstrzygnął się w pięciu setach. Spotkanie można spokojnie nazwać “hitem” kolejki. (RELACJA)

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – PTPS Piła 1:3 (25:16, 12:25, 9:25, 13:25)

W każdej odsłonie jedna z drużyn wygrywała sporą różnicą punktów. W trzeciej partii PTPS Piła nie pozwolił wyjść bielszczankom za granicę 10 zdobytych punktów. Ostatecznie całe spotkanie padło łupem gości.