Aktualizacja: 11 mar 2018, 22:58
11 mar 2018, 21:17

GKS Tychy oraz TAURON KH GKS Katowice to dzisiejsi zwyciezcy swoich pojedynków w fazie półfinałowej play off Polskiej Hokej Ligi.

GKS Tychy 3:1 TatrySki Podhale Nowy Targ

GKS Tychy pewnie pokonał w drugim spotkaniu zespół TatrySki Podhale Nowy Targ 3:1 i prowadzi już w swojej rywalizacji 2:0. Tyszanie rozpoczęli od potknięcia, które wykorzystali zawodnicy szarotek. W 11. minucie spotkania Johna Murraya pokonał Sergei Ogorodnikov. Dla drużyny z Tychów punktowali odpowiednio Kamil Górny (’27), Filip Komorski (’45) oraz Jarosław Rzeszutko (’60), który posłał gumę do pustej bramki.

TAURON KH GKS KATOWICE 5:3 Comarch Cracovia

TAURON KH GKS Katowice w pierwszym meczu pokonał drużynę Rudolfa Rohacka 5:2. Podobnie jak w meczu, w Tychach spotkanie otworzyli goście. Tym razem zrobił to Damian Kapica (‘2), a chwilę po nim grę w przewadze wykorzystał Mikołaj Łopuski (‘4). Na prowadzenie katowiczan wyprowadził Tomasz Malasiński, a gol na 2:2 należał ponownie do Damiana Kapicy. W 32. minucie GKS ponownie objął prowadzenie. Zawodnikiem, który oddał celny strzał był Patryk Wronka, chwilę po nim stan gry podwyższył Radosław Sawicki (’46). Wynik na 5:2 ustalił Jakub Grof w 39. minucie spotkania podczas gry w przewadze. Chwilę nieuwagi GieKSy wykorzystał po raz trzeci Damian Kapica zdobywając w tym spotkaniu hat-tricka.

Anteo Naprzód Janów 4:3 MH Automatyka Gdańsk (po karnych)

Anteo Naprzód Janów pokonał dziś na własnym lodowisku MH Automatykę Gdańsk po rzutach karnych. Dla zespołu gospodarzy gole zdobyli Kamil Charousek (‘7), Michał Gryc (’33), Marek Kosakowski (’37). W Automatyce punktowali natomiast Yannick Mund (’12), Mateusz Strużyk (’48) oraz Petr Polodna (’55). Złotego gola zdobył Jan Seda.