Podsumowanie 5. kolejki ORLEN Ligi

Aktualizacja: 17 lis 2016, 19:24
17 lis 2016, 15:45

Zmagania kobiet w siatkarskiej ekstraklasie nabierają tempa. Coraz więcej zaskakujących wyników, coraz więcej emocji i walki na boisku. Sprawdźcie, co wydarzyło się w piątej kolejce ORLEN Ligi i jak wygląda aktualna tabela.

Podsumowanie 5. kolejki:

Polski Cukier Muszynianka Enea – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (23:25, 23:25, 25:20, 26:24. 15:9)

Beniaminek z Łodzi sprawił niemało problemów Muszyniankom na ich własnym boisku. Po pierwszych dwóch setach, choć były to zacięte partie, wydawało się, że gospodynie będą musiały obejść się bez punktów w tym spotkaniu. Najwyraźniej jednak prowadzenie 2:0 uśpiło czujność zawodniczek z Łodzi, które, potwierdzając stare siatkarskie porzekadło, że kto nie wygrywa w trzech setach, prowadząc 2:0, przegrywa 2:3, przegrały kolejne trzy sety.

PTPS Piła – Developers SkyRes Rzeszów 3:2 (25:21, 27:25, 21:25, 17:25, 15:8)

Odmienione przez nowego trenera, Jacka Pasińskiego, sprawiły niemałą niespodziankę, zwyciężając z wyżej notowanymi rywalkami. Fenomenalnie grająca tego dnia Alexis Austin (25 punktów!) i jej koleżanki pokazały się z dobrej strony i rozbudziły nadzieję w sercach swoich kibiców – zdobyły przecież swoje pierwsze punkty w tym sezonie do ligowej tabeli.

Atom Trefl Sopot – Impel Wrocław 1:3 (25:13, 24:26, 18:25, 22:25)

Po pierwszym secie, gładko wygranym przez Impel Wrocław, młode siatkarki z Sopotu postawiły swoim rywalkom solidny opór. Zachowały chłodną głowę w końcówce drugiej partii granej na przewagi (choć ostatnia akcja obudziła sporo kontrowersji) i wyrównały wynik meczu. W kolejnych partiach nie dały jednak rady bardziej doświadczonym przeciwniczkom, jednak z powodzeniem dotrzymywały im kroku przez sporą część meczu. Największym atutem Impela były środkowe – Monika Ptak i Agnieszka Kąkolewska.

KS Pałac Bydgoszcz – Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:26, 25:16)

Siatkarki z Legionowa tylko w pierwszym secie stawiały opór faworytkom z Bydgoszczy. W kolejnych partiach były już tylko tłem dla gospodyń, które pewnie kończyły swoje akcje. Nie bez znaczenia była doskonała dyspozycja bydgoskiej rozgrywającej, Marleny Pleśnierowicz.

Chemik Police – KSZO Ostrowiec 3:1 (25:13, 25:15, 21:25, 25:14)

To nie był najlepszy mecz mistrzyń Polski, którym jednak udało się zdobyć trzy punkty w starciu ze zdecydowanie słabszymi rywalkami. Policzanki nie musiały wznosić się na wyżyny siatkarskiego rzemiosła, by zwyciężyć w tym spotkaniu. MVP powędrowały do Aleksandry Krzos, której stabilne przyjęcie umożliwiało gospodyniom dobre rozegranie własnych akcji.

Budowlani Łódź – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:2 (25:20, 25:17, 18:25, 23:25, 15:10)

Zespół z Łodzi był faworytem tego spotkania, nie do końca jednak wywiązał się ze swojej roli. Po pewnych wygranych dwóch setach w szeregi drużyny wtargnęło rozluźnienie, z którego skwapliwie skorzystały rywalki. Tie-break należał już jednak do gospodyń, choć te z pewnością liczyły na więcej niż dwa punkty w tym starciu.

Mecz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Giacomini Budowlani Toruń został przełożony i będzie rozegrany 24 listopada o 18:00.