Podział punktów w Sopocie!

18 gru 2016, 17:06

W ramach 12. kolejki ORLEN Ligi, Atom Sopot Trefl podejmował ŁKS Commercecon Łódź. Gospodynie miały wygraną na wyciągnięcie ręki, jednak łodzianki pokazały charakter i doprowadziły do tie-breaka. Ostatecznie ze zwycięstwa mogły cieszyć się Atomówki.

Kowalińska od początku pokazuje swoje umiejętności w ataku (1:1). Siatkarki z Łodzi zdobył trzypunktową przewagę (3:6), jednak Atomówki szybko je dogoniły (7:7). Dobre zagrywki Małgorzaty Skorupy dał gospodyniom przewagę (12:9). Łodzianki nie były w stanie “dogonić” wyniku (20:16). Skorupa po raz kolejny popisała się serwisem, tym razem jej zagrywki nie przyjęły Oleksy i Sielicka (22:17). Set zakończył się potężnym atakiem Damaske, przy stanie 25:19.

Drugą odsłonę rozpoczęły punktowe serwisy Damaske (2:0). Na środku pokazała się Ewa Kwatkowska (4:3). Gospodynie utrzymywały kilkupunktową przewagę, po raz kolejny punkt z zagrywki dołożyła kapitan Atomu Trefla (7:4). Gospodynie coraz bardziej powiększały swoją przewagę (10:5). Gra łodzianek nie była stabilna, nie potrafiły trafić w boisko przeciwniczek i z każdą chwilą traciły coraz więcej punktów (16:6). W końcówce obydwa zespoły popełniły sporo błędów w zagrywce (23:10), aż na linii 9. metra stanęła Katarzyna Bryda (23:13). Przewaga Atomówek była nie do odrobienia, bez problemu wygrały seta 25:14.

Trzeci set rozpoczął się od skromnego prowadzenia Atomówek (2:1), jednak łodzianki szybko wyrównały wynik (4:4) a nawet same objęły prowadzenie (5:8). Ewa Kwiatkowska była liderką swojej drużyny, dwukrotnie zablokowała Mielczarek, raz Fedusio a następne zdobyła punkt ze środka (6:12). Siatkarki z Sopotu stopniowo odrabiały straty (14:16, 16:17) aż w końcu doprowadziły do wyrównania (19:19). Siatkarkom ŁKS-u ponownie udało się “odskoczyć” (19:23) ale rywalki szybko wyrównały wynik i zaczęła się gra na przewagi (24:24). Żadna z druzyn nie mogła wyjść na prowadzenie, partią zakończył dopiero potężny atak Kowalińskiej ze skrzydła (27:29).

Początek czwartego seta był wyrównany, punkt z zagrywki zdobyła Martyna Łukasik (3:2). Mocne ataki Mielczarek dały jej zespołowi dwa punkty przewagi (5:3). Zawodniczki ŁKS-u wyrównały wynik (11:11) i zaczęła się gra w stałym kontakcie punktowym. Ewa Kwiatkowska wykazywała się stuprocentową skutecznością w ataku (16:17)! Partia była wyrównana (20:20) w samej końcówce łodzianki zdobyły przewagę (20:23). Partię zakończył atak Katarzyny Brydy (23:25) ŁKS doprowadził do tie-breaka!

Rozdrażnione sopocianki agresywnie zaczęły piątą partię (3:0), jednak nie ustrtzegły się przed popełnianiem błędów. Dotnkięcie siatki dało pierwszy punkt łodziankom (4:1). Martyna łukasik popisała się asem serwisowym (7:2). Przyjezdnym udało się “dogonić” wynik (9:8), jednak partia ostatecznie zakończyła się szczęśliwie dla gospodyń (15:13).

Atom Trefl Sopot – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (25:19, 25:14, 27:29, 23:25, 15:13)

MVP: Martyna Łukasik

Atom Trefl Sopot: Mielczarek, Skorupa, Damaske, Goliat, Łukasik J., Gajewska, Kulig

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska, Osadchuk, Oleksy, Sielicka, Muhlsteinova, Kowalińska, Strasz