Podział punktów w Szczecinie

8 mar 2017, 21:08

Kolejny mecz 26. kolejki PlusLigi rozegrany został pomiędzy Espadonem Szczecin a Indykpolem AZS Olsztyn. Beniaminek wygrał pierwsze dwie odsłony, jednak olsztynianie w ostatniej chwili zaczęli grać skuteczniej i doprowadzili do tie-breaka. Decydujący set wygrany został przez podopiecznych Andrei Gardiniego.

Od samego początki spotkania przyjezdni narzucili wysokie tempo (4:6). Szczecinianie nie zamierzali zostawać w tyle, szybko doprowadzili do wyrównania i sami objęli prowadzenie (11:9). Akademicy jednak niedługo potem wyrównali wynik (15:15). Nieszczęśliwie dla nich, nie na długo (21:18). Pierwsza partia padła łupem gospodarzy (25:20).

Siatkarze Idnykpolu pewnie weszli w drugą odsłonę (1:4). Konsekwentna gra gospodarzy pozwoliła im doprowadzić do remisu (8:8). Zespoły zaczęły toczyć walkę punkt za punkt (12:12), raz jedni a raz drudzy zdobywali niewielką przewagę (14:13, 15:16). Kolejne wyrównanie miało miejsce w samej końcówce seta, przy stanie 20:20. Jako pierwsi piłkę setową wywalczyli olsztynianie, jednak szczecinianom udało się dogonić rywali. Partia zakończyła się po grze na przewagi, przy stanie 25:27.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach, początek był korzystniejszy dla przyjezdnych (2:4). Szczecinianie mieli niemały problem z doprowadzeniem do wyrównania (5:7), jednak dzięki konsekwentnej grze udało im się to (16:12). Zawodnicy Espadonu mogli czuć się coraz pewniej, śmiało zmierzali po wygraną w tym secie (21:14). Set zakończył się wynikiem 25:

Następna partia ponownie zaczęła się prowadzeniem Akademików (7:10), tym razem nie pozwolili sobie stracić prowadzenia (10:13). Skutecznie grali Wojciech Włodarczyk i Jan Hadrava (13:18). Wszystko wskazywało na to, że zawodnicy Indykpolu wygrają czwartą partię i tym samym wyrównają stan spotkania i doprowadzą do tie-breaka. Szczecinianie byli w tej odsłonie zupełnie bezradni, Akademicy triumfowali 25:16.

Ostatni set był wyrównany od samego początku (1:1, 5:5). Potężne ataki Włodarczyka pozwoliły jego zespołowi zdobyć skromną, trzypunktową przewagę (5:8). Szczecinianie próbowali dorabiać straty, jednak nieskutecznie (10:13). Akademicy szybko doprowadzili do końca spotkania (11:15).

Espadon Szczecin – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:20, 25:27, 25:17, 16:25, 11:15)

Espadon Szczecin: Kluth, Sladecek, Gałązka, Zajder, Ruciak, Wołosz, Murek

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Woicki, Pliński, Zniszczoł, Śliwka, Włodarczyk, Żurek