Pogoń Baltica wygrywa w Gdyni z Vistalem

Aktualizacja: 30 kwi 2016, 22:43
30 kwi 2016, 16:58

Po dwóch spotkaniach rozegranych w Szczecinie, rywalizacja w tej parze półfinałowej przeniosła się do Gdyni. Wyrównane pojedynki w poprzednich meczach gwarantowały niesamowite emocje. Tak też było od początku spotkania. Ostatecznie to drużyna Pogoni okazała się lepsza i wygrała jedną bramką 24 do 23.

Początek należał do drużyny Adriana Struzika, która lepiej weszła w ten mecz i w 8. minucie prowadziła różnicą trzech bramek 4 do 1. Kolejne dwa trafienia dołożyła Zawistowska i Stasiak (2:6). Od 13. minuty drużyna gości zaczęła odrabiać straty i zdobyła cztery bramki z rzędu i na tablicy widniał wynik remisowy (7:7). W końcówce pierwszej części zespół przyjezdnych rzucił cztery bramki a Vistal żadnej i to Pogoń Baltica schodziła na przerwę z dwubramkową przewagą (12:14).

Druga połowa to nadal wyrównana gra z obu stron. W 40. minucie po celnym trafieniu Kobylińskiej gdynianki zmniejszyły stratę do jednej bramki (16:17). Dwanaście minut do końca i świetne dwie akcje Urbaniak i jedna Janiszewskiej dają Vistalowi wyrównania (20:20). Końcowe dziesięć minut to wciąż twarda walka w obronie i bramka za bramkę. W 57. minucie Aleksandra Zimny trafia z karnego, w odpowiedzi Matieli i drużyna ze Szczecina na jednobramkowej przewadze (23:24). Nerwowa końcówka w wykonaniu zespołu Pawła Tetelewskiego nie dała wyrównania i to dość niespodziewanie ale zasłużenie wygrała Pogoń Baltica.

Warto również wspomnieć, iż bardzo dobre spotkanie rozegrała bramkarka przyjezdnych, Adriana Płaczek. Głównie dzięki niej oraz twardej i skutecznej obronie ekipa ze Szczecina mogła cieszyć się z wygranej.

Vistal Gdynia – SPR Pogoń Baltica Szczecin 23:24 (12:14)

stan rywalizacji: 2:1 dla Pogoni Baltica

następny mecz: 01.05.2016 – godz. 16:00 (Gdynia Arena)

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Radzikowska, Tasić, Matieli

SPR Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Wierzbicka – Bancilon, Sabała, Noga, Szczecina, Cebula, Głowińska, Costa da Silva, Królikowska, Stasiak, Zimny, Koprowska, Zawistowska, Kochaniak, Yashchuk