Strona główna Pozostałe Inne Ekstraliga Rugby: Pogrom w Gdańsku

Ekstraliga Rugby: Pogrom w Gdańsku

0
PODZIEL SIĘ
Foto: 365.worldrugbyshop.com

Ekstraliga rugby weszła w decydującą fazę rozgrywek. W grupie medalowej Lechia Gdańska pokonała zespół Ogniwa Sopot, Arka Gdynia przegrała z Budowlanymi Łódź. W grupie spadkowej Orkan Sochaczew zwyciężył nad Skrą Warszawa. Drużyna Pogoni Siedlce otrzymał walkower w zaplanowanym meczu z Posnanią Poznań.

Drużyny polskiej Ekstraligi Rugby rozpoczęły walkę o najwyższe laury w drugiej fazie rozgrywek. W grupie medalowej Lechia Gdańsk pokonała w derbach Trójmiasta zespół Ogniwa Sopot. Lechia nie pozostawia złudzeń kto w tym sezonie jest najmocniejszą drużyną, wysoka wygrana nad drużyna z Sopotu 52:5 umocniła Gdańszczan na pozycji lidera. W drugim meczu grupy medalowej zagrały drużyny z Gdyni i Łodzi. Arka Gdynia przegrała na Narodowym Stadionie Rugby z Budowlanymi Łódź 0:35.

W grupie spadkowej rozegrano tylko jeden mecz. Drużyna Orkana Sochaczew pokonała na własnym stadionie ekipę Skry Warszawa 41:19. Drużyna Pogoni Siedlce zdobyła walkower z powodu opuszczenia przez wycofanie się z rozgrywek zespół Posnani Poznań.

Obecna tabela rozgrywek prezentuje się następująco:
Grupa medalowa
1. RC Lechia Gdańsk     35
2. Budowlani SA Łódź    29
3. RC Arka Gdynia         28
4. MKS Ogniwo Sopot    22

Grupa Spadkowa
1. MKS Pogoń Siedlce     24
2. RC Orkan Sochaczew  16
3. RKS Skra Warszawa    4
4. KS Posnania Poznań    0

W nadchodzący weekend nastąpi przerwa od ligowej gry. Spowodowana ona będzie występem reprezentacji mężczyzn w meczu z Holandią, w Amsterdamie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRankingi WTA/ATP: Radwańska i Janowicz bez zmian, Polka wiceliderką!
Następny artykułSnajper Arki już po zabiegu
Robert Kubica, rajdy i wyścigi samochodowe, rugby, judo oraz siatkówka, ręczna piłka nożna na poziomie reprezentacyjnym. Pasją do robienia zdjęć i poznawanie tajników fotografii. Dzięki polski-sport.pl mogę zbliżać się do przyszłej pracy dziennikarza.

Komentarze