Pokaz siły Jastrzębskiego Węgla!

29 lis 2017, 19:53

W zaległym spotkaniu 9. kolejki siatkarskiej ekstraklasy Cerrad Czarni Radom podejmowali Jastrzębski Węgiel. Przyjezdni podeszli do spotkania niezwykle skoncentrowani i w efekcie wygrali je 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo wyrównanie. Zespoły wymieniały między sobą potężne ciosy i ciężko było zdobyć znaczące prowadzenie (4:4). Świetnie spisywał się Wojciech Żaliński, jednak rywale szybko znajdowali sposób, żeby utrzymać się w kontakcie punktowym (14:14). Set wkraczał w decydującą fazę, a drużyny w dalszym ciągu grały punkt za punkt (19:19). Niespodziewanie gospodarze zaczęli popełniać błędy. Jastrzębianie nie odpuścili im tej chwili nieuwagi i szybko zakończyli odsłonę na swoją korzyść, triumfując 25:21.

Rozpędzeni podopieczni Marka Lebedewa genialnie rozpoczęli następnego seta, już na samym początku zdobywając znaczące prowadzenie (1:6). Radomianie próbowali stopniowo odrabiać straty, jednak szło im to bardzo opornie (4:9). Maciej Muzaj niejednokrotnie postraszył przeciwników potężnymi atakami (12:15). Po drugiej stronie siatki tempa próbował dotrzymać Michał Filip, jednak nie był on aż tak efektywny jak jego rywal vis a vis (17:20). Kolejny set również padł łupem przyjezdnych – Wojciech Sobala zapunktował z zagrywki i tym samym zakończył odsłonę (22:25).

Podobnie jak w poprzednim secie, jastrzębianie rozpoczęli partię z wysokiego “C” (1:5). Robert Prygiel próbował interweniować prosząc o czas dla swojej drużyny, jednak nawet to nie przynosiło skutków – przewaga jastrzębian w dalszym ciągu była znacząca (5:11). Przyjezdni chcieli jak najszybciej zakończyć mecz i tym samym dopisać do swojego konta pełną pulę punktów. W pewnym momencie różnica punktowa między zespołami wynosiła aż dziewięć “oczek” (11:20)! Mecz zakończył potężny atak Jasona DeRocco. Podopieczni trenera Lebedewa wygrali z ogromną przewagą, nie pozwalając przeciwnikom przekroczyć granicy piętnastu punktów (14:25).

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 22:25 14:25)

Cerrad Czarni Radom: Teryomenko, Ostrowski, Żaliński, Ziobrowski, Filip, Droszyński, Dolgopolov, Rybicki, Huber, Fornal, Kwasowski, Watten, Wasilewski

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Kosok, Lushtaku, Boruch, Quiroga, Ernastowicz, De Rocco, Kampa, Sobala, Oliva, Turski, Popiwczak, Gdowski