Pokaz siły wicemistrzyń Polski

28 lis 2017, 19:19

W jednym z ostatnich spotkań siódmej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Impel Wrocław podejmował na swoim terenie zespół wicemistrza Polski, a mianowicie Grot Budowlanych Łódź. Wrocławianki uległy rywalkom w trzech partiach, kolejno do 23, 15 i 16.

Sam początek spotkania należał do przyjezdnych (4:6), po czym na prowadzenie wysunęły się wrocławianki (10:8). Po asie Kai Grobelnej Budowlane przejęły po raz kolejny przewagę (12:14), którą utrzymywali w dalszej części seta (15:19). Choć wrocławianki odrobili część start to jednak ze zwycięstwa w partii inaugurującej cieszyły się rywalki (23:25).

W drugiego seta wicemistrzynie Polski weszły z przytupem. Szybko osiągnęły znaczną przewagę (1:9). Po skutecznym bloku Gabrieli Polańskiej tablica wskazywała 3:11. Z biegiem czasu prowadzenie łodzianek wzrosło do dziesięciu “oczek” (8:18). Dalej toczyła się gra punkt za punkt, co doprowadziło do zwycięstwa Budowlanych do 15.

Kolejna partia miała podobny przebieg do poprzedniej. Łodzianki od początku przejęły inicjatywę (3:9), do czego w dużym stopniu przyczyniła się Grobelna, Polańska i Cutura. Przewaga gości rosła z każdym punktem (3:13). Spotkanie wielkimi krokami zbliżało się ku zakończeniu (8:20). Gospodynie zdołały zainkasować serię punktową (16:24), ale ostatecznie ostatni set spotkania zakończył się zwycięstwem rywalek 16:25.

Impel Wrocław – Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 15:25, 16:25)

Impel Wrocław: Nichol, Szczurowska, Wawrzyniak, Wołodko, Murek, Trojan, Gałucha, Stenzel, Gierak, Chojnacka

Grot Budowlani Łódź: Cutura, Polańska, Polak, Kąkolewska, Piotrowska, Twardowska, Muszyńska, Kędziora, Witkowska, Grobelna, Vincourova, Grajber