Polacy pokonali Włochów!

20 gru 2014, 11:00

Polscy hokeiści pokonali w Mediolanie gospodarzy 4:1. Dzisiaj o 18:30 dojdzie do rewanżu.

W pierwszej tercji żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć sposobu na pokonanie bramkarzy. Na początku drugiej części
wynik spotkania otworzył Krystian Dziubiński. Sześć minut później podwyższył Radosław Galant. Na 3:0 w 29. minucie
strzelił Damian Kapica. Włosi nie potrafili pokonać świetnie spisującego się w naszej bramce Rafała Radziszewskiego.
Gospodarze w 34. wykorzystali grę w przewadze 5 na 4. Na listę strzelców wpisał się Luka Ansoldi. W ostatnich sekundach spotkania do pustej bramki trafił Rafał Dutka i ustalił końcowy wynik, 1:4.

Włochy – Polska 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
0:1 – Dziubiński (20:30),
0:2 – Galant (26:18)
0:3 – Kapica (28:07)
1:3 – Ansoldi (33:42),
1:4 – Dutka (59:45)
Włochy: Marozzi – Borgatello, Sullman, Hofer, Willeit, Cassetti, Glira, Marchetti, Miglioranzi – Nicolao, Scandella, Goi, Pozzi, Caletti, Tessari, Ansoldi, Iori, Migliore, Benetti, Kostner
Trener: Ivano Zanatta
Polska: Radziszewski – Pociecha, Dutka; Kowalówka, Pasiut, Urbanowicz – Noworyta, Kotlorz, D. Kapica, Dziubiński, Kolusz – Bryk, Rompkowski; Guzik, Galant, Strzyżowski – Kruczek, Wanacki, Bepierszcz, Kalinowski, Majoch