Polacy pokonują Białoruś jedną bramką

6 sty 2018, 20:01

W drugim starciu w turnieju towarzyskim w Hiszpanii Polacy grali z Białorusią. Biało-Czerwoni chcieli się zrehabilitować po piątkowej porażce z Argentyną. Polacy również w sobotnim spotkaniu grali nierówno, ale ostatecznie po lepszej drugiej połowie wygrali 28:27.

Mecz rozkręcał się powoli, a Białorusini grali twardo w obronie. Obie ekipy myliły się i nie padało wiele bramek. Polacy mieli szansę na odskoczenie, gdyż karę dostał Szyłowicz. Nie została ona jednak spożytkowana i to Białoruś była na prowadzeniu – świetnie spisywał się Kulesz (4:6). Biało-Czerwoni po trafieniach Krajewskiego i Gębali zremisowali, a w 18. minucie rzut karny zatrzymał Wyszomirski.

Rywalom udało się ugrać dwa “oczka” przewagi. W kolejnych minutach Polacy popełniali błędy, ale kontakt udało się złapać po bramce Paczkowskiego. Białorusini potrafili jednak zaskoczyć naszych rodaków i zbudowali przewagę. W końcówce rzucili Syprzak i Daszek, i Biało-Czerwoni schodzili po pierwszej połowie z niewielką startą (14:15).

Na początku drugiej części obronami popisali się bramkarze obu ekip. Polacy byli bardzo zmotywowani i pomimo braku na boisku kontuzjowanego Daszka udało im się wyjść na prowadzenie. Rywale zaczęli się gubić, a Biało-Czerwoni nie stracili przewagi pomimo gry bez wykluczonego Nogowskiego (20:18).

Kapitalnie spisywał się Wyszomirski, który znów zatrzymał rzut z siódmego metra. Równie dobrze radził sobie Gębala – zdobył dwie bramki z rzędu. Po stronie Białorusi pojawiały się wykluczenia, a Polacy nie zwalniali tempa i mieli już cztery “oczka” przewagi. Niestety karę dostał Krieger, a w 54. minucie Gierak i trafiać zaczęli tylko Białorusini – zmniejszyli straty i końcówka zapowiadała się nerwowo. Podopieczni trenera Przybeckiego zachowali jednak zimną krew i dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka (28:27).

Polska – Argentyna 28:27 (14:15)

Polska: Szmal, Wyszomirski, Morawski – Krajewski, Nogowski, Daszek, Moryto, Daćko, M. Gębala, Syprzak, Walczak, Chrapkowski, T. Gębala, Genda, Krieger, Gierak, Makowiejew, Paczkowski.

Białoruś: Karwacki, Bochan, Baranow, Gajduczenko, Harbuz, Jurynok, Kulesz, Karalek, Podszywałow, Rutenka, Szyłowicz, Titow..