W Policach bez niespodzianki!

15 paź 2017, 18:32

W swoim pierwszym spotkaniu w sezonie 2017/2018 Mistrzynie Polski podejmowały POLI Budowlanych Toruń. Przyjezdnym nie udało się “urwać” nawet seta i musiały pogodzić się z przegraną 0:3.

Gospodynie genialnie otworzyły spotkanie, już na wejściu zdobywając wysoką przewagę (7:1). Trener torunianek, Nicola Vettori, musiał poprosić o przerwę. Po czasie jego zawodniczkom udało się zbliżyć do rywalek na dwa punkty (11:9). Policzanki nie dały im okazji na przejęcie prowadzenia i cały czas utrzymywały bezpieczny dystans punktowy (19:16). Przyjezdne jednak zdobyły kilka “oczek” z rzędu i doprowadziły do remisu (19:19). Mistrzynie Polski jednak nie dały sobie wyrwać zwycięstwa i szybko zakończyły set triumfując 25:21.

Poirytowane Budowlane lepiej weszły w kolejną odsłonę i na jej początku prowadzenie należało właśnie do nich (1:4). Policzanki nie dały im się długo tym nacieszyć i dzięki efektywnej grze po raz kolejny w tym meczu uzyskały przewagę (10:8). Przyjezdne cały czas deptały rywalkom po piętach i co jakiś czas wyrównywały wynik (10:10, 14:14). W końcu podopiecznym Vettoriego udało się zanotować kilka udanych akcji i wyszły n prowadzenie (19:21). Policzanki, podobnie jak w poprzedniej odsłonie bardzo szybko zareagowały i odzyskały kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, a następnie szybko zakończyły set 25:23.

Podobnie jak w premierowej odsłonie, policzanki zdecydowanie lepiej od rywalek rozpoczęły set (5:2). Mistrzynie Polski miały świetną serię, przyjezdne mogły tylko patrzeć jak zdobywają kolejne “oczka” (8:3, 14:4). Torunianki starały się walczyć, jednak przewaga rywalek była za duża (16:8). Wszystko wskazywało na to, za partia, jak i całe spotkanie, zakończy się pomyślnie dla podopiecznych trenera Głuszaka (20:10). Mistrzynie Polski wygrały ostatnią odsłonę 25: i tym samym mogły na swoim koncie dopisać pierwsze punkty w tym sezonie.

Chemik Police – POLI Budowlani Toruń 3:0 (25:21, 25:23, 25:11)

Chemik Police: Buša, Holston, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Smarzek, Bełcik, Veljković, Mirković, Mędrzyk, Zaroślińska-Król, Krzos

POLI Budowlani Toruń: Ściurka, Szczygłowska, Paulava, Jasińska, Lewandowska, Bałucka, Bimkiewicz, Ryznar, Janik, Cvetanović, Kavalenka, Nowak