Polki bez argumentów – absolutna dominacja Norweżek w kolejnym meczu fazy grupowej

5 gru 2017, 21:51

Po inauguracyjnym spotkaniu ze Szwedkami apetyty polskich kibiców bardzo mocno wzrosły i porażka kolejnego dnia z Czeszkami była sporym zaskoczeniem. Nasze zawodniczki powtarzały, że starta punktów byłą efektem braku sił, więc po chwili przerwy wiele osób liczyło na dobry występ przeciwko najlepszej żeńskiej reprezentacji ostatnich lat.

Wydawało się, że pierwszy raz od dawna mamy szansę postawić się wielkim Norweżkom i zdobyć bardzo cenne punkty do tabeli. Mimo to już od początku zaznaczyła się wyraźna przewaga siódemki prowadzonej przez Thorira Hergeirssona. Już w 5 minucie na tablicy wyników widniało 4-1. Polki próbowały przeciwstawić się sile Skandynawek, jednak widać było wyraźną różnicę w klasach oby drużyn. W polskiej bramce dwoiła się Weronika Gawlik, która potrafiła kilkukrotnie wybronić 100% sytuacje. Norweski kolektyw funkcjonował jak zawsze, w ataku zagrożeniem była praktycznie każda pozycja, zaś w obronie ciężko było znaleźć większą lukę. Dlatego też już do przerwy Nora Mork z koleżankami prowadziły wyraźnie 18-11.

W drugich 30 minutach obraz gry nie zmienił się i mimo że biało-czerwone wykorzystywały stwarzane sytuacje, to każdy nawet najmniejszy błąd był wykorzystywany przez rywalki. Z czasem przewaga Norweżek wzrastała, głównie dzięki skutecznym kontratakom i na kwadrans przed końcem było już 29-16. Gdy wydawało się, że Polkom uda zniwelować się stratę Veronika Kristiansen z koleżankami podkręciły tempo w ostatnich minutach i zdobyły kilka trafień pod rząd ustalając wynik na 34-20. W kolejnym meczu nasza kadra zmierzy się z Węgierkami i to spotkanie można nazwać mianem meczu o awans, więc kibicom nie pozostaje nic innego tylko trzymać mocno kciuki za sukces drużyny Leszka Krowickiego.

Norwegia – Polska 35-20(18-11)

Norwegia: Grimsbo, Lunde – Kristiansen 6, Skogrand 4, Ingstad 2, Mork 3, Oftedal 5, Brattset 3, Fauske 1, Christensen, Kurtović 2, Herrem 3, Sanna Solberg 4, Jacobsen 1

Polska: Płaczek, Gawlik – Urtnowska, Achruk 1, Zych 4, Szarawaga 2, Lisewska 2, Kozłowska, Drabik 2, Zawistowska, Janiszewska 2, Kudłacz-Gloc 3, Grzyb 3, Roszak 1, Kobylińska, Górna