Polki bez szans z Hiszpanią

20 maj 2017, 07:21

W pierwszym sprawdzianie w tym roku przed zbliżającym się eliminacjami do Euro Basketu reprezentacja Polski przegrała zdecydowanie z Hiszpanią 69:47.

Hiszpanki były skuteczne od samego początku. Trafiały spod kosza oraz z dystansu. Na początku spotkania po pojedyńczych skutecznych zagraniach Marty Urbaniak było 21:7. W drugiej odsłonie obudziła się na chwilę Paulina Pawlak. Po drugiej stronie skuteczną grą popisywała się Alba Torrens. Dzięki tej ostatniej to rywalki ciągle prowadziły. Ta część meczu była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu Biało-Czerwonych – szczególnie w defensywie. Po rzutach wolnych Laury Nicholls jednak to Hiszpanki wygrywały 31:20.

Na początku trzeciej kwarty akcję 2+1 zaliczyła Laura Nichols i Hiszpania prowadziła 40:23. W tej kwarcie podopieczne trenera Mollova nie mogły dotrzymać kroku i po trzydziestu minutach gry strata naszego zespołu osiągnęła dwadzieścia punktów.

Sytuację w ostatniej kwarcie starały się jeszcze poprawiać Dominika Miłoszewska i Aleksandra Pawlak. Ekipa trenera Teodora Mollova ponownie miała skuteczny fragment, ale Alba Torrens była nie do zatrzymania i dawała pełny spokój swojej drużynie. Ostatecznie zdecydowanie bardziej doświadczone gospodynie zwyciężyły 69:47.

Hiszpania – Polska 69:47 (21:7, 10:13, 20:11, 18:16)

Hiszpania: Xargay 14, Torrens 13, Cruz 13, Conde 6, Nicholls 5, Bahi 4, Romero 4, Sanchez 4, Palau 3, Pascua 3, Arrojo 0, Rodriguez 0

Polska: Pawlak 18, Urbaniak 9, Miłoszewska 8, Trzeciak 5, Naczk 3, Szajtauer 2, Poboży 2, Rembiszewska 0, Sklepowicz 0, Podgórna 0, Adamowicz 0, Bujniak 0