Polki minimalnie gorsze od Białorusinek

17 mar 2017, 21:11

To było bardzo wyrównane spotkanie. Obie ekipy spisywały się naprawdę dobrze, jednak w końcówce Polkom zabrakło odrobiny szczęścia by odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w tym turnieju.

Towarzyskie spotkanie rozpoczęło się zaciętą wymianą obu reprezentacji (2:2). Póki z czasem jednak nabrały więcej pewności siebie, co zresztą zaprocentowało coraz korzystniejszym dla nich wynikiem (6:4).

Nasze rywalki jednak nie zamierzały się mimo wszystko poddać i po kilku świetnych akcjach Yezkhykavy wyszły na prowadzenie (7:9). Pierwsza połowa koniec końców zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Białorusinek (11:12).

Druga połowa meczu była kontynuacją dobrej gry piłkarek z Białorusi, które nie miały większych kłopotów z podtrzymaniem swojej przewagi (16:18). Polki w ostatnich dziesięciu minutach jednak próbowały jakoś odwrócić losy tego towarzyskiego meczu, chociaż ich rywalki wciąż narzucały im mocne tempo gry (20:21).

Remis, do którego doprowadziły nasze reprezentantki w końcówce ostatecznie zamienił się w jednobramkowe zwycięstwo gości, które ostatni celny rzut oddały po karnym (23:24).

Polska – Białoruś 23:24 (11:12)

Polska: Kordowiecka, Płaczek – Balsam, Michałów, Galińska, Kobylińska, Ryszak, Grzyb, Janiszewska, Drabik, Gęga, Kozłowska, Lisewska, Szarawaga, Achruk, Nocuń.

Białoruś: Kumpel, Shut – Nestsiaruk, Mazgo, Vasilueskaya, Ilyina, Kotsina, Dubautsova, Artsiukhovich, Azolina, Lobach, Yezhykava, Silitskaya, Shamanouskaya, Yashchuk, Akhramenka.