Polki w wielkim finale World Tour Qinzhou!

14 paź 2017, 15:50

Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska zagrają o złoty medal turnieju World Tour w chińskim Qinzhou. W ćwierćfinale pokonały australijską parę Bawden/Ngauamo, w półfinale, również 2:0 górowały nad Amerykankami Sweat/Summer.

Australijki Louisse Bawden i Jessyka Ngauamo nie stanowiły dla naszych reprezentantek żadnego problemu. Polki prowadziły przez cały czas trwania spotkania i nie dawały rywalkom szansy na dogonienie. Bez zbędnych problemów wygrały sety kolejno do 16 i 17, dzięki czemu zameldowały się w grupie najlepszych czterech par turnieju.

Kolejnymi rywalkami naszych siatkarek plażowych były Amerykanki Brooke Sweat i Summer Ross. Po raz kolejny Polki dobrze weszły w mecz i bez problemu wygrały pierwszą odsłonę do 17. W następnej partii walka była zdecydowanie bardziej wyrównana. Dopiero od stanu 13:13 Kociołek i Kołosińska zaczęły odskakiwać i wygrały set 21:18.

Spotkanie finałowe zostanie rozegrane 15.10 o 5 rano czasu polskiego.