Reprezentacja Polski zwycięzcą Gold City Women’s Cup!

7 mar 2017, 16:07

Reprezentacja Polski kobiet wygrała 2:1 z Turcją w ostatnim meczu Gold City Women’s Cup. Tym samym Polki odniosły zwycięstwo w całym turnieju!

W ostatnim meczu rozgrywanego w Turcji turnieju towarzyskiego Gold City Women’s Cup, reprezentacja Polski mierzyła się z zespołem gospodarzy. Podopieczne trenera Miłosza Stępińskiego stawiane były w roli faworyta w tym spotkaniu, a także w całym turnieju.

Pierwsza połowa nie ułożyła się po myśli naszych reprezentantek. Polki od pierwszych minut przejęły inicjatywę, prowadziły grę i stworzyły więcej okazji bramkowych, ale to Turcja wyszła na prowadzenie. Napastniczka gospodarzy wyszła sam na sam z Szymańską i pewnie pokonała bramkarkę.

Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie, Polki przeważały i w końcu zdołały udokumentować swoją dominację. Bramkę na 1:1 zdobyła bezpośrednio z rzutu wolnego wprowadzona w przerwie Julia Matuschewski. Zawodniczka, grająca na co dzień w niemieckim FFC Frankfurt, była blisko ustrzelenia dubletu, ale piłka po uderzeniu z wolnego wylądowała na poprzeczce.

Podopieczne trenera Stępińskiego naciskały rywalki z Turcji i ostatecznie zdołały dopiąć swego. Zwycięskiego gola dla Polek zdobyła Patrycja Balcerzak, podpisując się pięknym uderzeniem z okolicy 18. metra. Bramka ta dała drużynie nie tylko wygraną z Turcją, ale również zwycięstwo w całym turnieju Gold City Women’s Cup. Polki z dorobkiem 7 punktów wyprzedziły Rumunię, która zdobyła tyle samo oczek, ale miała gorszy bilans bramkowy.

Polska 2:1 (0:1) Turcja

Bramki: Matuschewski, Balcerzak

Skład I: Szymańska – Sikora, Górnicka, Hajduk, Kamczyk – Daleszczyk, Zdunek, Grzywińska, Tarczyńska – Pajor, Winczo