Polki zebrały tęgie lanie

15 cze 2015, 21:27

Polki przegrały w fatalnym stylu z reprezentacją Azerbejdżanu podczas swojego drugiego spotkania na Igrzyskach Europejskich w Baku.

Mecz rozpoczął się z 45-minutowym opóźnieniem, spowodowanym przedłużającym się spotkaniem Niemcy-Serbia. Było to drugie spotkanie Polek na I Igrzyskach Europejskich w Baku. Polki po wygranym, dramatycznym meczu z Turcją (3:2) spotkały się z silną reprezentacją Azerbejdżanu, która w pierwszym meczu pokonała Rumunię 3:1.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Azerbejdżanu 5:1, lecz po przerwie, wykorzystanej przez naszego trenera, Polki dogoniły rywalki i pierwszy set był do końca bardzo wyrównany. Ostatecznie Polki przegrały 28:26.

W drugim secie Polki popełniały coraz więcej błędów i nie umiały znaleźć skutecznej obrony przed atakami rywalek i przegrały aż 25:16.

Trzeci set zaczął się od kolejnego mocnego akcentu Azerek, które odskoczyły na 4 punkty. Polki odrobiły straty i wyrównały do stanu 7:7. Rywalki jednak zdobyły prowadzenie i utrzymywały je aż do stanu 23:23, kiedy to nasze reprezentantki wyrównały. Następne dwa punkty jednak zdobyły Azerki i wygrały całe spotkanie 3:0.

Kolejny mecz nasze siatkarki zagrają już w środę o 9:00 z reprezentacją Rumunii, miejmy nadzieję, że do tego czasu trener Jacek Nawrocki wyciągnie wnioski z porażki.