EIHC: Polscy hokeiści kończą ze zwycięstwem

19 gru 2015, 21:56

Sobota jest ostatnim dniem turnieju EIHC, rozgrywanym w Katowicach. Dobrze zmagania zakończyli Polacy, którzy po zaciętym boju wydarli zwycięstwo Francuzom i ukończyli zmagania na 2. miejscu, ulegając jedynie Kazachstanowi. Generalnie był to dobry sprawdzian naszej reprezentacji przed zbliżającymi się mistrzostwami świata dywizji I, które odbędą się w katowickim “Spodku”.

Polacy mecz zaczęli bardzo dobrze. Przeważali, bardzo szczelnie otaczając cofniętych do defensywy Francuzów. Pierwsza tercja skończyła się zwycięstwem 1:0, gdyż bramkę w 16. minucie zdobył Kacper Guzik. Gdy ten sam hokeista podwyższył już po dwóch minutach drugiej tercji na 2:0 wszystko wskazywało, że Polacy łatwo ten mecz wygrają, jednak “Trójkolorowi nie zamierzali się poddawać i szybko odrobili straty za sprawą Briana Hendersona i Jonathana Janila. Po tych dwóch trafieniach oba zespoły trochę zwolniły tempo i powoli zmierzały do dogrywki, jednak na 1:12 min. przed końcem bramkę dla biało-czerwonych zdobył Grzegorz Pasiut. Było to trafienie o tyle cenne, że Polacy grali wtedy w osłabieniu.

Na więcej nie było stać naszych reprezentantów, którzy turniej kończą z dwoma wygranymi – z  Włochami (2:0) oraz właśnie z Francją (3:2). Wczoraj biało-czerwoni przegrali jednak z Kazachstanem (1:3), co sprawiło, że turniej EIHC w Katowicach zakończą oni na drugim miejscu. MŚ dywizji IA w Katowicach odbędą się w dniach 23-29 kwietnia w katowickim “Spodku”. Szerokie relacje z meczów Polaków na łamach polski-sport.pl

Polska – Francja 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Bramki: Kacper Guzik (16, 23), Grzegorz Pasiut (59) – Henderson (26), Treille (34)

Kary: 4 – 14 minut

Strzały: 34 – 26

Widzów 1300

Polska: Radziszewski (Odrobny) – Sulka, Rompkowski; Górny, Wanacki; Bychawski, Wajda; Kruczek, Dąbkowski – Wronka, Zapała, Malasiński; Chmielewski, Pasiut, Kapica; Danton, Dziubiński, Urbanowicz; Strzyżowski, Cichy, Guzik

Trener: Jacek Płachta

Francja: Hyuet (Ylonen) – Chakiachvili, Janil; Baazzi, Beron; Guillemain, Dorey; Douay, Kara – S. Treille, Da Costa, Y. Treille; Rech, Berthon, Valier; Perret, Henderson, Lamperier; Kazarine, Raux, Briand

Trener: Dave Henderson.