Polscy koszykarze przegrali po raz pierwszy

20 lip 2016, 21:47

Reprezentacja Polski U-20 przegrała swój ostatni mecz w fazie grupowej Mistrzostw Europy Dywizji B, nieoczekiwanie ulegając minimalnie Islandii 60:62.

Porażka podopiecznych Arkadiusza Miłoszewskiego nie miała jednak żadnych negatywnych skutków, gdyż Polacy już wcześniej zapewnili sobie awans, pokonując kolejno Białoruś, Rosję oraz Estonię. Polscy koszykarze byli faworytami dzisiejszego starcia, ale najwidoczniej zabrakło im koncentracji i niezbędnego zaangażowania, gdyż już przed meczem mieli świadomość, że awansują z grupy.

Polacy fatalnie zagrali w pierwszych dwóch kwartach spotkania. kiedy to pudłowali niemiłosiernie zza łuku i trafili tylko 1 rzut na 15 prób. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili Islandczycy, ponieważ prowadzili 30:29.

Trzecia kwarta była trochę lepsza w wykonaniu naszych młodych koszykarzy i przed decydującą odsłoną meczu Polska wygrywała 45:44. Wówczas wydawało się, że biało-czerwoni będą już kontrolować przebieg gry. Końcówka meczu należała jednak do przeciwników i ostatecznie to oni cieszyli się z wygranej 62:60.

Na parkiecie wśród polskich zawodników najbardziej wyróżnili się: Maciej Bender, który uzyskał double-double (11 punktów i 10 zbiórek), Bartosz Jankowski z 12 pkt, 6 zbiórkami i 2 asystami, Dominik Olejniczak (10 pkt i 3 zbiórki) oraz Marcel Ponitka, który miał 6 asyst i 3 zbiórki.

W najbliższy piątek odbędą się pierwsze mecze drugiej fazy mistrzostw. Polacy zmierzą się w ćwierćfinale z pierwszą drużyną grupy A, czyli z Czarnogórą.

Islandia – Polska 62:60 (13:9, 17:20, 14:16, 18:15)

Punkty dla Polski: Jankowski 12, Bender 11, Olejniczak 10, Wadowski 7, Nizioł 6, Bojanowski 6, Fatz 4, Zywert 4, Ponitka 0, Marek 0.

Źródło: fiba.com