Polska – Finlandia: Kolejna sparingowa wygrana naszych dziewczyn

6 sie 2017, 21:27

W drugim spotkaniu, po bardzo dobrej końcówce biało-czerwone wygrały 72:65. Był to ostatni sprawdzian przed Uniwersjadą.

Polki spotkanie rozpoczęły źle. Po trzech minutach podopieczne trenera Mollova przegrywały 0:8, a po kilku akcjach 2:14. W drugiej kwarcie skuteczne akcje Amalii Rembiszewskiej oraz ważnym trafieniom Zuzy Sklepowicz, Magdalena Szajtauer czy Moniki Naczk nasze kadrowiczki rozpoczęły pogoń za rywalkami. Straty zmniejszyły w pewnym momencie do stanu 28:33.

Ambitna reprezentacja Polski nie dawała za wygraną i w ostatniej kwarcie nadal walczyła o korzystniejszy wynik. Po akcjach Karoliny Poboży i Amalii Rembiszewskiej w końcu Biało-Czerwonym udało się zdobyć minimalną przewagę – 62:61. Kolejne trafienia środkowej pozwoliły Polkom prowadzić nawet pięcioma punktami na dwie minuty przed końcem. Tego już rywalki nie były w stanie odrobić. Zawodniczki trenera Teodora Mollova cieszyły się więc z drugiej wygranej w Finlandii – tym razem 72:65.

Finlandia – Polska 65:72 (19:8, 14:20, 22:21, 10:23)
Najwięcej dla Finlandii: Tuukkanen 18 (11zb), Pounds 10, Pirttinen 7
Polska: Rembiszewska 19, Poboży 11, Naczk 10, Marciniak 8, Podgórna 7, Ossowska 6, Szajtauer 6 (11zb), Sklepowicz 5