Polska młodzieżówka pokonała Włochów!

23 mar 2017, 15:41

Niespodziewane zwycięstwo odniosła piłkarska reprezentacja Polski do lat 20! Podopieczni Macieja Stolarczyka pokonali w Pile rówieśników z Włoch 3:1! Było to kolejne spotkanie z cyklu Turnieju Czterech Narodów.

Pierwsza połowa pojedynku w Pile nie przyniosła bramek mimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron. Przewagę w meczu mieli reprezentanci Polski, którzy byli aktywniejsi i częściej gościli pod bramką rywali.

Drugie 45 minut zrekompensowało kibicom brak goli w pierwszej połowie. Już w 51. minucie Filippo Romagna padł w polu karnym, a arbiter bez chwili zawahania wskazał na “wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Riccardo Orsolini i pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał Bartłomieja Dragowskiego.

Osiem minut później szkoleniowiec naszej kadry przeprowadził trzy zmiany w wyniku których na placu gry pojawił się m.in. Karol Angielski. Decyzja ta okazała się być strzałem w 10. Świeżo wprowadzeni zawodnicy rozruszali naszą drużynę i znów stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji.

Jedną z nich w 70. minucie wykorzystał Konrad Michalak. Skrzydłowy Zagłębia Sosnowiec dopadł do odbitej przez Emil Audero piłki i pewnym strzałem wyrównał stan rywalizacji. Cztery minuty później było już 2:1 dla Polaków. Tym razem na listę strzelców wpisał się Karol Angielski, który z najbliższej odległości dał prowadzenie Biało-Czerwonym. W 76. minucie Grzegorz Tomasiewicz ustalił wynik spotkania. Pomocnik Pogoni Siedlce wykorzystał dogranie Roberta Bartczaka i podwyższył nasze prowadzenie.

Więcej bramek w meczu już nie padło i ostatecznie to Biało-Czerwoni dość pewnie, bo 3:1 pokonali rówieśników z Włoch.