Polska ograła Węgry! Zwycięstwo na zakończenie turnieju w Legionowie

26 sie 2017, 19:46

Turniej w Legionowie dobiegł końca, a polska drużyna zakończyła go zwycięstwem. Dzisiaj Polakom przyszło zmierzyć się z Węgrami, z którymi wygrali, 74:64.

Początek spotkania był dość zacięty, a wynik oscylował wokół remisu. Wśród podopiecznych trenera Taylora dobrze spisywał się między innymi Kulig, po którego rzucie na tablicy widniał wynik, 14:9. Swoje punkty dołożyli również Waczyński i Ponitka, a premierowa odsłona zakończyła się wynikiem, 19:18 dla Polski.

Pierwsze minuty drugiej ćwiartki przebiegały dość nerwowo, jednak to Polacy zdawali się być bardziej opanowani. Po punktach zdobytych przez Węgrów w kosz wstrzelił się Zamojski, a jego ekipa prowadziła nieznacznie, 22:21. Przed końcem pierwszej połowy uaktywnili się Gielo i Karnowski, a Polacy schodzili na przerwę remisując, 33:33.

Po zmianie stron w dobrej dyspozycji był między innymi popularny “Big Mamba”, po którego punktach polska drużyna wygrywała, 49:39. Dobrą formę potwierdził również Waczyński, który rzutem z dystansu zamknął trzecią ćwiartkę wynikiem, 59:44 dla Polski.

W czwartej kwarcie Węgrzy starali się odrobić stratę, jednak Polacy nie pozwalali im na zbyt wiele. Na trzy minuty przed końcem po punktach Slaughtera Polska prowadziła już 14 punktami. Ostatecznie lepsza okazała się dziś drużyna pod wodzą trenera Taylora, która wygrała w Legionowie, 74:64.

Polska – Węgry 74:64 (19:18, 14:15, 26:11, 15:20)

Polska: Adam Waczyński 13, A. J. Slaughter 5, Przemysław Zamojski 3, Adam Hrycaniuk 4, Mateusz Ponitka 8, Aaron Cel 9, Przemysław Karnowski 21, Damian Kulig 9, Tomasz Gielo 2, Karol Gruszecki 5, Łukasz Koszarek 0, Michał Sokołowski 0