Polska ogrywa Niemców!

10 sie 2014, 22:36

Polscy koszykarze wygrali pierwszy mecz w ramach eliminacji do mistrzostw europy. W meczu otwarcia ograli Niemców 68-67.

Mecz od samego początku był bardzo zacięty, jednak to Polska schodziła po pierwszej kwarcie z prowadzeniem 22-20. Polacy grali dobrze w ataku natomiast obrona sprawiała im trochę kłopotów.

Druga kwarta zaczęła się od niemocy strzeleckiej obu drużyn. Niemcy w pewnym momencie wyrównali wynik na 30-30 jednak końcówka ponownie należała do Biało-Czerwonych. Po drugiej kwarcie nasi schodzili z parkietu prowadząc 36-31.

Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie zdobyli Polacy i odskoczyli Niemcom już na 8 punktów. Gracze Taylora grali pewnie i coraz bardziej odskakiwali rywalom. W pewnym momencie prowadzili różnicą 9 punktów. Kwarta skończyła się wygraną naszych 20:19. Na kwartę przed końcem spotkanie na tablicy widniał wynik 56:50 dla Polski.

W ostatniej kwarcie było bardzo nerwowo już na samym początku, kiedy Niemcy bardzo szybko doszli do remisu 56:56. Dwie kolejne skuteczne akcje Polaków dały nam prowadzenie 61:56. Gdy do końca meczu pozostawała minuta, Schroeder trafił za trzy i Niemcy tracili już tylko 1 punkt. Nerwowa końcówka spotkania sprawiała, że do końca nie wiadomo było kto wygra całe spotkanie. Ostatnie punkty w meczu zdobył z linii rzutów wolnych Mateusz Ponitka. Niemcy nie zdążyli już odpowiedzieć i przegrali mecz 68:67.

Jest to pierwsze zwycięstwo w tych eliminacjach, jednak prawdopodobnie najważniejsze. Polacy dobrze zaczęli turniej i mogą liczyć na awans do turnieju finałowego.

Następny mecz nasza Reprezentacja rozegra 13 sierpnia a ich przeciwnikiem będzie Luksemburg.

Autor: Grzegorz Hetman