WT: Polska para w kolejnej rundzie!

22 sie 2014, 00:22

Polki – Monika Brzostek i Kinga Kałosińska awansowały do II rundy turnieju World Tour w Starych Jabłonkach. W pierwszej rundzie łatwo ograły rywalki ze Szwajcarii.

Pierwszy mecz turnieju był dla polskiej pary bardzo udany. Bez problemu ograły szwajcarski duet – Nadine Zumkehr i Joanna Heidrich w dwóch setach. W pierwszej odsłonie rywali stawiały jeszcze opór, ale to Polki były skuteczniejsze pod siatką i w rezultacie wygrały seta do 17.

Drugi i ostatni set to koncertowa gra Polek, które wręcz zmiotły rywalki z boiska i rozgromiły je 21:9. W II rundzie Brzostek i Kałosińska zmierzą się przed polską publicznością z Czeską parą – Krystyną Kolocevą i Marketą Slukovą.

Wyniki I rundy turnieju kobiet:
Jamie Lynn Broder / Kristina Valjas (Kanada) – Heather Bansley / Sarah Pavan (Kanada) 1:2 (12:21, 21:17, 12:15)
Marta Menegatti / Viktoria Orsi Toth (Włochy) – Isabelle Forrer / Anouk Vergé-Dépré (Szwajcaria) 2:0 (21:16, 21:17)
Maria Prokopeva / Jekaterina Syrtseva (Rosja) – Melissa Humana Paredes / Taylor Pischke (Kanada) 1:2 (19:21, 21:16, 15:17)
Nadine Zumkehr / Joana Heidrich (Szwajcaria) – Monika Brzostek / Kinga Kołosinska (Polska) 0:2 (17:21, 9:21)
Dubovcova / Nestarcova (Słowacja) – Meppelink / Van Iersel (Holandia) 0:2 (20:22, 22:24)
Natalia Moiseeva / Dominika Ukolova (Rosja) – Antonelli / Juliana (Brazylia) 1:2 (22:24, 25:23, 9:15)
Katrin Holtwick / Ilka Semmler (Niemcy) – Summer Ross / Emily Day (USA) 2:0 (21:19, 21:16)
Ana Gallay / Georgina Klug (Argentyna) – Chantal Laboureur / Anni Schumacher (Niemcy) 0:2 (24:26, 15:21)

Autor: Bartosz Węgilenik