Polski mecz w Premier League na remis

0
100

W 32. kolejce Premier League West Bromwich Albion zremisowało na własnym stadionie ze Swansea City 1:1. W obu drużynach wystąpili reprezentanci Polski.

Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli zespół z przedmieść Birmingham West Bromwich Albion podejmował u siebie inną drużynę zagrożona spadkiem z Premier League do Championsip Swansea City. W bramce gości całe spotkanie rozegrał Łukasz Fabiański. Z kolei Grzegorz Krychowiak pojawił się na murawie stadionu The Hawthorns w 83. minucie.

Mecz nie stał na wysokim poziomie. Większość akcji toczyła się w środkowej części boiska. W pierwszej połowie brakowało sytuacji, po których mogłyby paść bramki. Dobrą okazję do wyjścia na prowadzenia miał WBA. W 12 minucie spotkanie Chris Brunt mocnym strzałem chciał zaskoczyć Łukasza Fabiańskiego, który wybronił lecącą pod poprzeczkę jego bramki piłkę. Swansea odpowiedziało dopiero w 40 minucie spotkania.
Andre Ayew wyszedł sam na sam z Benem Fosterem, jednak bramkarz obronił jego strzał. W doliczonym czasie do pierwszej połowy po raz kolejny świetnie interweniował Fabiański, który sparował groźny strzał Jaya Rodrigueza poza boisko.

Drugą połowę spotkania lepiej rozpoczął zespół gospodarzy. W 53. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dogodną sytuację do umieszczenia piłki w bramce Łabędzi miał Craig Dowson. Jego strzał wybił poza boisko obrońca Swansea. The Baggies udało się dopiąć swego i strzelili bramkę w 54. minucie. Dośrodkowanie z rogu pola karnego głową przedłużył Salomon Rondon a Jay Rodriguez strzałem z bliskiej odległości pokonał bezradnego Fabiańskiego. Jednak drużyna z Walii nie podłamała się stratą bramki. W 75. minucie doprowadziła do wyrównania. Pomocnik Sam Clucas dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a najwyżej do piłki wyskoczył Tammy Abraham i mocnym strzałem głową strzelił swoją piątą bramkę w tym sezonie ligowym.

Po tym spotkaniu West Brom z dorobkiem 21 punktów pozostał na ostatnim miejscu w tabeli. Swansea dzięki remisowi ma 32 punktu i jest na piętnastym miejscu.

West Bromwich Albion – Swansea City 1:1 (0:0)
Rodriguez 54 – Abraham 75

WBA: Forest-Nyon, Dawson, Hegazi, Gibbs- PillipsLivermoorBrunt, McClean, Rodriguez (83′ Krychowiak), Rondon
Swansea City: Fabiański-Naughton, van der Hoom (45′ Bartley), Fernandez, Mawson, Olsson-King (61′ Dyer), Carroll, Clucas-Ayew A. (85′ Ki), Abraham