Strona główna Pilka reczna Polskie drużyny szczypiorniaka w europejskich pucharach

Polskie drużyny szczypiorniaka w europejskich pucharach

0
PODZIEL SIĘ

Nie tylko Ligą Mistrzów lub Ligą Mistrzyń będzie żył kibic szczypiorniaka w Polsce. W Pucharze EHF wystąpią rozstawione zespoły Azotów Puławy i Gwardii Opole. W żeńskim odpowiedniku tych rozgrywek znajdą się Metraco Zagłębie Lubin i Start KRAM Elbląg. 

Gwardia wystartuje od drugiej rundy rozgrywek, w której zagrać może z takimi zespołami jak CSM Bukareszt, Benfica Lizbona, czy ZTR Zaporoże. Opolanie rywali poznają 18 lipca. W przypadku awans następny rywal będzie rozstawiony i może to być jedna z ekip Bundesligi.

Azoty Puławy, poznając wcześniej przeciwnika 17 października, rozpoczną zmagania od trzeciej rundy Pucharu EHF. Puławianie mogą zetknąć się z ich pogromcami sprzed dwóch lat – Pfadi Winterthur.

Zagłębie i Start zaczynają od pierwszej rundy eliminacji. Wicemistrzynie Polski są jednak rozstawione i mogą zagrać z rywalem z Włoch, Belgii, Grecji czy Kosowa. Start już na starcie w pucharze mogą wylosować takie drużyny jak duński Silkeborg, niemiecki Blomberg-Lippe lub francuskie Cercle Dijon.

MKS Selgros Lubin zadebiutuje w Challenge Cup, rozpoczynając granie od trzeciej rundy. Losowanie odbędzie się 18 lipca.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Komentarze