Popis Polek w barwach Wolfsburga. Hat-trick Pajor, dwa gole Tarczyńskiej!

30 paź 2016, 20:00

Takie sytuacje nie zdarzają się codziennie. Wprawdzie mówimy tutaj o 2. Bundeslidze kobiet, ale popis naszych rodaczek jest godny odnotowania. Rezerwy VfL Wolfsburg rozbiły Arminię Bielefeld 7:0, a aż pięć bramek padło łupem piłkarek znad Wisły!

Cało to spotkanie spokojnie można określić mianem “polskiego” pojedynku. W szeregach gospodyń z Bielefeld w podstawowym składzie wybiegły bowiem Kamila Kmiecik i Symela Ciesielska, natomiast po przeciwnej stronie kibice również oglądali od pierwszych minut dwie Polki – Ewę Pajor i Agatę Tarczyńską.

Początek meczu nie zwiastował pogromu. Co więcej, kilka dogodnych okazji stworzyły sobie gospodynie. Sama Kmiecik oddała dwa groźne strzały, które mogły dać Arminii prowadzenie. Nieskuteczność zemściła się w 38. minucie, kiedy Johanna Tietge wyprowadziła “Wilczyce” na prowadzenie. Do przerwy wynik brzmiał jednak tylko 1:0 dla Wolfsburga.

Prawdziwy koncert gry przyjezdne zaprezentowały dopiero po przerwie. Pięć minut po powrocie z szatni Madeleine Wojtecki zdobyła bramkę na 2:0. Bardzo ciekawa była sytuacja z 54. minuty. To wówczas do siatki trafiła po raz pierwszy Ewa Pajor. Piłkarki Arminii bardzo szybko chciały wznowić grę i… w tej samej minucie bramkę strzeliła także Agata Tarczyńska. Ewa Pajor po raz drugi zapisała się w protokole meczowym na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. W międzyczasie groźne strzały po stronie gospodyń oddała zarówno pomocniczka Kamila Kmiecik, jak i defensorka – Symela Ciesielska. Nie potrafiły one jednak swoich uderzeń zamienić choćby na honorowe trafienie, a “Wilczyce” nie przestały strzelać. W 90. minucie swoją drugą bramkę zdobyła Tarczyńska, a 120 sekund później wynik na 7:0 dla gości ustaliła Pajor.

Rezerwy Wolfsburga po sześciu kolejkach grupy północnej 2. Bundesligi są drużyną niepokonaną i z kompletem punktów plasują się na szczycie tabeli. Arminia spadła na 6. lokatę. Dla Ewy Pajor były to pierwsze ligowe bramki w tym sezonie, natomiast Agata Tarczyńska z 6 trafieniami w 5 meczach jest czołową strzelczynią na drugoligowym froncie.