Porażka Jagiellonii Białystok w pierwszym sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:21
18 sty 2017, 16:57

Jagiellonia Białystok nie najlepiej rozpoczęła przygotowania do wiosennej części sezonu Lotto Ekstraklasy. Lider polskiej ligi przegrał na zgrupowaniu w tureckim Belek z rumuńską CSM Politehnicą Iasi 0:1 (0:0).

Już po jednej z pierwszych akcji meczu Jagiellonia mogła wyjść na prowadzenie, jednak strzał Cernycha z bocznej strefy boiska z dużym trudem obronił bramkarz rywali. Kilka minut później w dobrej sytuacji znalazł się Cristea, ale skutecznie interweniował bramkarz zespołu z Białegostoku, Marian Kelemen. Następnie tempo nieco spadło i gra toczyła się główniej blisko środka boiska. Przed przerwą strzałów na bramkę rywali próbowali jeszcze Tomasik o Novikovas.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Rumuni. W 54. minucie spotkania piłka znalazła się w bramce Jagiellonii, ale według sędziego wcześniej opuściła plac gry. Chwilę później Szymonowicz faulował w polu karnym Bole i arbiter podyktował rzut karny dla Politehniki. Jedenastkę wykorzystał Christea, ale bliski skutecznej interwencji był Węglarz. W 71. minucie podopieczni Michała Probierza przeprowadzili ładną akcję zakończoną strzałem Chomczenowskiego. Piłka po tym uderzeniu trafiła w ręce dobrze ustawionego bramkarza rywali. Niestety pierwszy mecz podczas zgrupowania w Belek zakończył się porażką najlepszego zespołu jesiennej części rozgrywek Lotto Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok – CSM Politehnicą 0:1 (0:0)

Jagiellonia (I połowa): Marian Kelemen – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Rafał Grzyb, Jacek Góralski – Przemysław Mystkowski, Konstantin Vassiljev, Arvydas Novikovas – Fiodor Cernych.

Jagiellonia (II połowa): Damian Węglarz – Paweł Olszewski (64′ Luka Asatiani), Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus – Jakub Tabor (64′ Emil Łupiński), Damian Szymański – Michał Domański (64′ Damian Grabowski), Karol Świderski, Dmytro Chomczenowski – Patryk Klimala (78′ Michał Domański).