Porażka Legii na początek przygotowań do rundy wiosennej

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:21
17 sty 2017, 18:31

Legia Warszawa przegrała swój pierwszy mecz kontrolny przed startem rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy. Mistrzowie Polski ulegli w hiszpańskim Benidormie niemieckiej Arminii Bielefeld 1:2.

Podopieczni Jacka Magery musieli sobie radzić w dzisiejszym spotkaniu bez lekko kontuzjowanych ważnych ogniw środka pola. Belga Vadisa Odjidji-Ofoe, Francuza Thibault Moulina i Brazylijczyka Guilherme. Mimo to w pierwszych fragmentach meczu prezentowali się o wiele lepiej od niemieckiego drugoligowca. Jako pierwsi jednak poważnie bramce przeciwnika zagroziła Arminia. Prostopadłe podanie jednego z pomocników przeszło przez linię obrony Wojskowych, ale na posterunku był Malarz, który skutecznie wyszedł z bramki.

Wynik meczu otworzyła Legia. W 36. minucie akcję Miroslava Radovicia i Adama Hlouska wykończył Fin Kasper Hamalainen. Radość mistrzów Polski nie trwała jednak długo, bowiem jeszcze w pierwszej połowie dwukrotnie do bramki Malarza trafili Niemcy. Najpierw w 38. minucie wyrównał Christopher Note. Przy tej bramce zawinił blok obronny Wojskowych co wykorzystał Niemiec. Tuż przed przerwą Arminia wyszła na prowadzenie. Z prawej strony do środka zszedł pola karnego zszedł Christoph Hemlein i pewnym mocnym strzałem pokonał bramkarza drużyny Jacka Magiery.

W drugiej połowie zaszło wiele zmian zarówno w drużynie Legii jak i Arminii, w związku z czym tempo spadło. Nadal jednak to mistrzowie Polski byli stroną dominującą. Debiut zaliczył nigeryjski napastnik Daniel Chima Chukwu, który nie został dostatecznie wykorzystany i rzadko był przy piłce. Przy każdym jego kontakcie było jednak widać doświadczenie i dobre wyszkolenie techniczne. Ostatecznie wynik meczu nie uległ już zmianie i Arminia Bielefeld pokonała Legię 2:1.

Kolejny mecz kontrolny Legii już 20 stycznia, a rywalem będzie szwajcarski Grasshoppers Zurych.

Legia Warszawa – Arminia Bielefeld 1:2 (1:2)

Hamalainen (36. min.) – Noethe (37. min.), Hemlein (41. min.)

Legia (I połowa): Malarz – Jędrzejczyk, Wieteska, Pazdan, Hlousek – Kucharczyk, Szymański, Kopczyński, Radović – Hamalainen – Kazaiszwili

Legia (II połowa) Cierzniak – Broź, Czerwiński, Dąbrowski, Hołownia – Aleksandrow, Urbański, Jodłowiec, Nagy – Kulenović, Chukwu