Porażka Martyniki, 90 minut Langila

Aktualizacja: 16 lip 2017, 13:06
16 lip 2017, 09:40

W meczu 3. kolejki grupy B rozgrywanego w USA Pucharu Złota CONCACAF Martynika uległa 0:3 reprezentacji Panamy.

Faworyzowani Panamczycy nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem Steevena Langila i spółki. Prowadzenie objęli oni tuż przed przerwą po trafieniu młodego obrońcy New York Red Bulls, Michaela Amira Murillo. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej odsłony na listę strzelców wpisał się Abdiel Arroyo, a rezultat na 3:0 ustalił 7 minut później Gabriel Torres.

Po tym meczu Panama z 7 punktami na koncie objęła prowadzenie w grupie, natomiast Martynika zajmuje 3. lokatę. 2,5 godziny później swój mecz rozpoczęli jednak Amerykanie i dzięki triumfowi 3:0 nad Nikaraguą, to oni zostali triumfatorami grupy B. Martynika ma jeszcze szansę na awans z trzeciego miejsca, lecz wszystko zależy od postawy Salwadoru, który również ma na koncie 3 “oczka”, a dzisiaj o północy czasu polskiego zmierzy się z faworyzowaną Jamajką.

Steeven Langil po raz pierwszy na tym turnieju wybiegł w podstawowym składzie i w starciu z Panamą zaliczył pełne 90 minut. W 74. minucie ujrzał żółtą kartkę.