Porażka Polaków na koniec turnieju EIHC

7 lis 2015, 22:01

Polska przegrała z Austrią 2:4(1:2, 0:1, 1:1) w ostatnim meczu turnieju EIHC, który rozgrywany był w Katowicach.

Zwycięzca spotkania zająłby 2. miejsce w turnieju. Po kilkunastu minutach podopieczni Jacka Płachty przegrywali już 0:2. Po wzięciu czasu przez trenera nasi reprezentacji zaczęli grać lepiej, strzelili nawet bramkę na 1:2. Jednak w 38. minucie przegrywali już 1:3. Sześć minut przed końcem Michał Kotlorz trafił do siatki. Znowu Polacy byli blisko Austriaków. W ostatniej minucie nasi hokeiści ruszyli do ataku i cofnęli bramkarza. Ryzyko to się nie opłaciło, ponieważ nie udało się wyrównać, za to Austriacy zdobyli bramkę na 2:4 i mogli cieszyć się z drugiego miejsca.

We wcześniejszych spotkaniach Polska przegrała 1:2 ze Słowenią i 3:1 pokonała Koreę Południową. Rywalizację wygrała Słowenia, zaś ostatnie miejsce przypadło Korei Południowej. Polska zamknęła podium.

Polska-Austria 2:4