[WIDEO]: Powrót z dalekiej podróży w wykonaniu Gruzinów. Strzelcami ekstraklasowicze!

11 cze 2017, 23:28

W meczu eliminacji do rosyjskiego mundialu, reprezentacja Gruzji zremisowała na wyjeździe z Mołdawią 2:2, choć po pierwszej połowie przegrywała 0:2 i wydawało się, że nie uda się urwać nawet punktu. Wtedy lekiem okazali się gracze polskiej Ekstraklasy!

W pierwszej odsłonie lepsi byli piłkarze gospodarzy, którzy po trafieniach Radu Gînsariego z 15. minuty oraz Alexandru Dedova z 36., pewnie prowadzili. Drużyny schodziły do szatni z wynikiem 2:0 dla mołdawian. Od razu po zmianie stron na boisko wszedł Valeri Kazaishvili– do niedawna przebywający na wypożyczeniu w warszawskiej Legii. Niedługo później, na placu boju zameldował się Giorgi Merebashvili z Wisły Płock. Skrzydłowy “Nafciarzy” błyskawicznie pomógł swojej drużynie, strzelając gola na 1:2. Zaledwie pięć minut później, golkipera gospodarzy pokonał… Valeri Kazaishvili! Tym sposobem, Gruzini zdołali wywieźć z Kiszyniowa jeden punkt.

Mołdawia – Gruzja 2:2 (2:0)

Radu Gînsari 15′, Alexandru Dedov 36′ – Giorgi Merebashvili 65‘, Waleri Kazaishvili 70′

Gruzja: 1. Giorgi Makaridze – 5. Solomon Kverkvelia, 4. Guram Kashia, 3. Jemal Tabidze – 2. Ucha Lobjanidze (35, 10. Nika Kvekveskiri), 6. Murtaz Daushvili (46, 8. Valeri Kazaishvili), 7. Jaba Kankava, 22. Giorgi Navalovski – 18. Giorgi Arabidze, 13. Nika Kacharava, 9. Vladimer Dvalishvili (65, 17. Giorgi Merebashvili).

Mołdawia: 1. Stanislav Namasco- 2. Veaceslav Posmac, 4. Catalin Carp (7. Andreci Cojocari, 73), 6. Alexandru Epureanu, 8. Igor Tigirlas- 9. Eugeniu Cebotaru, 10. Alexandru Dedov, 11. Radu Ginsari, 14. Vitalie Bordian, 15. Alexandru Antoniuc- 18. Eugeniu Cociuc (21. Igor Bugaiov, 73)