Poznań Open: Przykra niespodzianka, Majchrzak już poza turniejem

11 lip 2016, 19:55

Kamil Majchrzak już na pierwszej rundzie pożegnał się z tenisowym turniejem Poznań Open. Polak przegrał w dwóch setach z Czechem Markiem Michalicką.

Majchrzak to jeden z czwórki Polaków, która wystąpi w turnieju głównym challengera Poznań Open. Obok niego na starcie staną Michał Dembek, Marcin Gawron oraz Hubert Hurkacz. Z tego grona tylko Gawron przebijał się przez eliminacje, pozostali otrzymali tzw. “dzikie karty”.

Majchrzak bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Polak prowadził niemal przez całego pierwszego seta, a przy wyniku 5:3 wydawało się, że zakończy premierową odsłonę swoim zwycięstwem. Michalicka zdołał jednak najpierw wyrównać, a następnie wyjść na prowadzenie i wygrać pierwszego seta 7:5.

W drugiej partii było już zdecydowanie mniej walki, bowiem to Czech wyraźnie przejął inicjatywę. Majchrzak nie potrafił się podnieść po porażce w pierwszym secie i uległ w drugiej partii do zera.

W innych poniedziałkowych meczach, Portugalczyk Pedro Sousa pokonał reprezentanta Francji Gleba Sakharova, a Czech Robin Stanek okazał się lepszy od Rumuna Victora Vlada Cornei.

We wtorek zaprezentują się pozostali polscy tenisiści. Jako pierwszy zagra Hubert Hurkacz, którego rywalem będzie Serb Pedja Krstin. Po nim na kort wyjdzie Marcin Gawron, który zmierzy się z Hiszpanem Oriolem Rolą Batallą. Na zakończenie dnia najwyżej rozstawiony reprezentant Mołdawii Radu Albot sprawdzi umiejętności Michała Dembka.