PP: Bez niespodzianek w kolejnych meczach 1/16 finału

15 lip 2017, 23:17

W kolejnych pięciu meczach 1/64 finału Pucharu Polski rozegranych o godzinie 18:00 nie mieliśmy już niespodzianek. Faworyci pewnie wypełnili swój obowiązek i awansowali do kolejnej fazy…

W Słupsku miejscowy Gryf podejmował spadkowicza z Nice I ligi, MKS Kluczbork. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości, którzy objęli prowadzenie w 21. minucie. Rzut karny na bramkę zamienił Kamil Nitkiewicz. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było jednak długo czekać. Już siedem minut później w takich samych okolicznościach tyle że po drugiej stronie boiska doprowadził Łukasz Stasiak. Druga połowa należała już jednak do MKS-u. W 51. minucie na prowadzenie gości wyprowadził Sebastian Deja. W 67. minucie wyrównał Mikołajczyk, ale ostatnie słowo należało dl Kluczborka. Najpierw w 77. Niemczyk, a w 90. minucie ponownie Deja ustalili wynik spotkania.

Gryf Słupsk 2-4 MKS Kluczbork
Łukasz Stasiak 28 (k), Damian Mikołajczyk 67 – Kamil Nitkiewicz 21 (k), Sebastian Deja 51, 90, Marcin Niemczyk 77

W Puławach Wisła grała z Rakowem Częstochowa. Było to jedno z ciekawiej zapowiadających się starć 1/64 finału i na pewno nie zawiodło oczekiwań. W 9. minucie prowadzenie gospodarzom dał nowy nabytek puławian, Alen Ploj. Do wyrównania w 38. minucie doprowadził Adam Mesjasz. W drugiej połowie Wisłę ponownie na prowadzenie wyprowadził Patejuk, ale w 84. minucie ponownie odpowiedział Mesjasz. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy za sprawą doświadczonego Jakuba Smektały dobili Raków w 90. minucie!

Wisła Puławy 3-2 Raków Częstochowa
Alen Ploj 9, Sylwester Patejuk 60, Jakub Smektała 90 – Adam Mesjasz 38, 84

Zdecydowanie mniej emocji mieliśmy za to w Nowym Dworze Mazowieckim. Miejscowy Świt rozbił aż 5:0 Odrę Opole! Wynik był już rozstrzygnięty po pierwszej połowie, kiedy to Kamil Wolski w 8., Karol Drwęcki w 25. i Mariusz Gabrych w 38. minucie wyprowadzili ekipę z Nowego Dworu Mazowieckiego na trzybramkowe prowadzenie. W drugiej połowie dzieła zniszczenia dokonali jeszcze Piotr Basiuk i Marcin Kozłowski, który ustalił wynik spotkania.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5-0 Odra Opole
Kamil Wolski 8, Karol Drwęcki 25, Mariusz Gabrych 38, Piotr Basiuk 73, Marcin Kozłowski 89

Równie pewnie awans do 1/32 finału Pucharu Polski wywalczył GKS Tychy. Tyszanie rozprawili się na wyjeździe Kotwicą Kołobrzeg wygrywając 2:0. Bramki dla gości padły jednak dopiero w ostatnim kwadransie spotkania. Najpierw do siatki trafił sprowadzony z Zagłębia Sosnowiec Michał Fidziukiewicz, a sześć minut później wynik ustalił Daniel Tanżyna.

Kotwica Kołobrzeg 0-2 GKS Tychy
Michał Fidziukiewicz 75, Daniel Tanżyna 81

W ostatnim sobotnim meczu Wda Świecie mierzyła się z II-ligowym Radomiakiem Radom. Goście wygrali 3:1, ale nie bez problemów. W 26. minucie Leandro wyprowadził Radomiaka na prowadzenie wykorzystując rzut karny. W drugiej połowie “jedenastkę” wykorzystał również Retlewski doprowadzając do wyrównania. Gole Matthie Bemby w 70. i Petera Mazana w 90. minucie ustaliły jednak wynik i to radomianie wystąpią w dalszej fazie rozgrywek Pucharu Polski, gdzie zmierzą się z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Wda Świecie 1-3 Radomiak Radom