PP kobiet: Budowlane w finale!

Aktualizacja: 4 lut 2017, 22:54
4 lut 2017, 20:50

Drugi mecz półfinału Pucharu Polski rozegrany został między Grotem Budowlanymi Łódź a Impelem Wrocław. Pierwsze dwa sety padły łupem wrocławianek. Budowlane jednak nie poddały się tak szybko, doprowadziły do tie-breaka a następnie wygrały go.

Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia wrocławianek (1:5). Trener Budowlanych od razu poprosił o przerwę i jego podopiecznym udało się wyrównać wynik (7:7), jednak rywalki ponownie odskoczyły (11:17). Łodzianki były zagubione, siatkarki z Wrocławia wykorzystywały każdą okazję i w końcówce partii prowadziły już siedmioma punktami (13:20). Partia zakończyła się niedługo potem, przy stanie 17:25.

Początek kolejnej odsłony ponownie należał do wrocławianek (2:4). Podopieczne Marka Solarewicza utrzymywały zdobyte prowadzenie (6:11). Łodzianki starały się dogonić rywalki, jednak bezskutecznie (8:17). Wszystko wskazywało na to, że drugi set również zakończy się zwycięstwem zawodniczek Impela (14:21). Partię zakończył atak Megan Courtney (15:25).

Trzeci set od samego początku był niezwykle zacięty (2:2). Gra łodzianek zaczęła wyglądać zdecydowanie lepiej, stawiały opór rywalkom (8:8). Zespoły grały punkt za punkt, żaden nie wypracował większego prowadzenia (15:15). Ostatecznie wrocławianki zaczęły punktować (17:21). W samej końcówce Budowlane dogoniły rywalki i zaczęła się gra na przewagi (24:24). Partia zakończyła się wygraną łodzianek 28:26.

Napędzone wygraną w poprzednim secie łodzianki pewnie weszły w kolejną odsłonę (5:2). Role odwróciły się i to siatkarki z Wrocławia musiały odrabiać straty (10:6). Budowlane były bardzo zdeterminowane co przełożyło się na ich skuteczną grę (17:14). W końcówce również nie straciły pewności siebie (22:17). Łodzianki wygrały czwartą partię 25:20 i doprowadziły do tie-breaka!

Piąty set był niezwykle wyrównany, od samego jego początku (2:2, 5:5). Ostatecznie na prowadzenie wysunęły się wrocławianki (6:12). Budowlanym udało się odrobić straty i doprowadziły do remisu (13:13). Autowy atak Courtney zakończył spotkanie (16:14).

Grot Budowani Łódź – Impel Wrocław 3:2 (17:25, 15:25, 28:26, 25:20, 16:14)

MVP: Kaja Groblena

Grot Budowani Łódź: Polańska, Pycia, Beier, Grobelna, Vincourova, Grajber, Maj-Erwardt

Impel Wrocław: Ptak, Kąkolewska, Kaczor, Hancock, Mędrzyk, Courtney, Sawicka