PP: Kolejna niespodzianka! Chrobry Głogów w ćwierćfinale!

26 wrz 2017, 20:05

Nie od dziś wiemy, że krajowe puchary rządzą się swoimi prawami. Nie inaczej jest również w Pucharze Polski, gdzie mamy wiele niespodzianek. Ta dzisiejsza to awans Chrobrego Głogów do 1/4 finału. Pierwszoligowiec wyeliminował na własnym stadionie Piast Gliwice wygrywając 2:1!

Pierwsze minuty nie zwiastowały takiego zakończenia. Co więcej to podopieczni Waldemara Fornalika objęli prowadzenie. W 26. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Aleksandra Jagiełły wykorzystał Maciej Jankowski i wyprowadził gości na prowadzenie. Radość gliwiczan trwała jednak tylko 15 minut bowiem jeszcze przed przerwą bardzo dobrze rzut wolny wykonał Mateusz Machaj pokonując Rusova.

W drugiej połowie Chrobry poszedł za ciosem i przyniosło to zamierzony rezultat. Cios na wagę awansu gospodarze zadali w 67. minucie. Z prawej strony centrował Przemysław Stolc, a dokładne dośrodkowanie na gola zamienił Konrad Kaczmarek, który dał Chrobremu awans!

W ćwierćfinale rywalem głogowian będzie Arka Gdynia, czyli ekipa z którą obecny trener Chrobrego, Grzegorz Niciński w poprzednim sezonie doszedł do finału Pucharu Polski.

Chrobry Głogów 2-1 Piast Gliwice