PP: Legia pokonała Drutex-Bytovię i jest jedną nogą w półfinale!

25 paź 2017, 22:37

Legia Warszawa w rezerwowym składzie pokonała na wyjeździe Drutex-Bytovię Bytów 3:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Przed rewanżem w Warszawie mistrzowie Polski są jedną nogą w półfinale rozgrywek…

Podopieczni Romeo Jozaka fenomenalnie rozpoczęli to spotkanie bowiem pierwsza bramka padła już w 2. minucie! Kapitalne podanie z głębi pola Macieja Dąbrowskiego wykorzystał pewnie Armando Sadiku dając prowadzenie mistrzom Polski.

Kolejne minuty to dominacja warszawian, którzy zdecydowanie lepiej operowali futbolówkę. Przełożenie mieliśmy w 29. minucie, kiedy to Cristian Pasquato znalazł się po lewej stronie pola karnego i mocnym płaskim strzałem obok nogi Oszmańca umieścił piłkę w siatce.

Na odpowiedź gospodarzy musieliśmy poczekać aż do 45. minuty, ale niespodziewanie ona nadeszła! W doliczonym czasie pierwszej polowy zamieszanie w polu karnym Legii po centrze z rzutu rożnego wykorzystał Michał Szewczyk dzięki czemu Drutex-Bytovia schodziła do szatni z nadziejami.

Druga połowa była już zdecydowanie słabsza i to z obu stron. Nie sprzyjało również oświetlenie, które w 66. minucie…Zgasło! Na szczęście po kilkunastu minutach usterkę udało się naprawić i piłkarze wrócili do gry. Przerwa niestety nie wpłynęła dobrze na piłkarzy, a tempo z każdą minutą spadało. W 88. minucie jednak to Legia postawiła kropkę nad “i”. Fatalny błąd Bartosza Wolskiego wykorzystał Armando Sadiku strzelając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i ustalając zarazem wynik meczu.

Rewanżowe spotkanie 1/4 finału odbędzie się przy Łazienkowskiej 3 29. listopada.

Bytovia Bytów 1-3 Legia Warszawa