PP: Niespodziewane zwycięstwo Bytovii z Arką Gdynia!

25 paź 2016, 19:22

Drutex-Bytovia Bytów niespodziewanie wygrała pierwsze spotkanie z Arką Gdynia 2:1 (1:0) w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Oba zespoły w poprzednim sezonie grały ze sobą dwukrotnie, kiedy to Arka występowała jeszcze w I lidze. Wówczas w obu spotkaniach padł bramkowy remis (1:1).

Beniaminek z Ekstraklasy od początku chciał pokazać wyższość nad rywalami. W 12. minucie Szwoch zagrał do Zjawińskiego, a ten natychmiast uderzył w stronę bramki, ale piłka odbiła się jednak od poprzeczki. Po pierwszym kwadransie tempo gry nieco spadło, a gospodarze co raz śmielej próbowali przedostać się pod bramkę strzeżoną przez Steinborsa. W 30. minucie Klichowicz dośrodkował z lewej strony praktycznie z linii końcowej, a piłkę do siatki wpakował Janusz Surdykowski niespodziewanie wyprowadzając I-ligowca na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Bytovia mogła podwyższyć na 2:0, ale zagranie z rzutu wolnego Kamińskiego odbiło się tylko od poprzeczki.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze atakując bez jakichkolwiek kompleksów. Swoje okazje mieli Klichowicz i Surdykowski, ale Steinbors nie miał problemów z obroną żadnego ze strzałów. W 66. minucie kolejną świetną akcję przeprowadził Klichowicz, ale jego dośrodkowanie okazało się za mocne i piłkę przejęli obrońcy gości. Arka najlepszą okazję do wyrównanie miała w 80. minucie, kiedy to w słupek trafił Adrian Błąd. Dobijał jeszcze Paweł Abbott, ale niecelnie.

W 83. minucie po szybkiej kontrze Klichowicza i podaniu w pole karne do piłki dopadł Jakub Bąk i pewnie podwyższył wynik spotkania. Zaledwie trzy minuty później po zamieszaniu w szesnastce Bytovii futbolówkę przejął Abbott i z bliskiej odległości pokonał Bieszczada zwiększając szansę na awans do półfinału swojego zespołu.

Drutex-Bytovia Bytów – Arka Gdynia 2:1 (1:0)
30′ Surdykowski, 82′ Bąk, 85′ Abbott

Bytovia: Bieszczad – Cseh, Bąk, Wróbel, Formela – Kamińsk, Klichowicz (87′ Żuchowski), Wacławczyk (78′ Poczobut), Mandrysz – Ploj (72′ Bąk) – Surdykowski

Arka: Steibors – Socha, Stolc, Sołdecki, Warcholak – Marciniak (61′ Hofbauer), Kakoko, Błąd – Szwoch (78′ Siemaszko), Yussuff – Zjawiński (78′ Abbott)