PP: Pewny awans Lecha. Ruch odpada z rozgrywek

21 wrz 2016, 22:33

Lech Poznań pewnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski pokonując na wyjeździe Ruch Chorzów 0:3 (0:2).

Jeszcze przed meczem wiadomo było, że zwycięzca będzie pierwszym Ekstraklasowiczem, który w tej edycji Pucharu Polski awansuje do ćwierćfinału. Wcześniej sensacyjny awans zapewnili sobie GKS Jastrzębie, Wigry Suwałki oraz Puszcza Niepołomice.

Lech wyszedł na boisko pewny swego i już w 14. minucie objął na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył Kędziora, a Marcin Robak głową umieścił piłkę w siatce. Kwadrans później Radosław Majewski ograł Konczkowskiego i świetnym strzałem pokonał Kamila Lecha. Ruch w pierwszej połowie miał trzy groźne sytuacje, ale Burić bronił pewnie w każdej sytuacji.

Po przerwie goście przypieczętowali awans. W 53. minucie po przepięknym golu Pawłowskiego było już po meczu. 29-latek po podaniu od Jevticia przełożył piłkę na prawą nogę i strzelił tuż przy słupku. Swoją okazję do podwyższenia wyniku miał też Kownacki, ale młody napastnik spudłował w sytuacji sam na sam pod koniec meczu.

Ruch Chorzów – Lech Poznań 0:3 (0:2)
14′ Robak, 30′ Majewski, 53′ Pawłowski

Ruch: Lech – Konczkowski, Cichocki, Kowalczyk (46′ Grodzicki), Oleksy – Hanzel, Lipski – Przybecki (64′ Ćwielong), Nowak, Moneta – Arak (46′ Niezgoda)

Lech: Burić – Kędziora, Bednarek, Nielsen, Gumny – Trałka, Majewski – Makuszewwski (79′ Jóźwiak), Jevtić, Pawłowski (62′ Formella) – Robak (46′ Kownacki)