Praga: Szereg dobrych wyników Polaków. Zwycięstwo Kopron, minimum Linkiewicz!

5 cze 2017, 23:09

Czeska Praga przyniosła dzisiaj naszym lekkoatletom szereg ciekawych wyników. Powody do zadowolenia ma szczególnie Joanna Linkiewicz, która wypełniła wskaźnik na sierpniowe Mistrzostwa Świata w Londynie. Świetnie w konkursie rzutu młotem spisała się również Malwina Kopron, która pokonała wszystkie rywalki!

Polka zajęła 2. miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki, a czas 55,42 sekundy pozwolił wypełnić minimum na Londyn. Pozwala on również Linkiewicz zająć 18. pozycję na listach światowych na tym dystansie.

Świetny konkurs ma za sobą również Malwina Kopron, która poprawiła w Pradze swój rekord życiowy 73,98 metra. Wynik ten pozwolił jej zająć pierwsze miejsce i plasuje obecnie Polkę na 6. miejscu na listach światowych. 3. była Joanna Fiodorow – 71,14 metra.

Bieg na dystansie 1500 metrów na długo zapamięta na pewno Michał Rozmys. Zawodnik Barnima Goleniów zajął dopiero 9. miejsce, ale wynikiem 3:36,37 minuty poprawił rekord życiowy oraz ponad 30-letni rekord Polski U23. Nie wiele, bo tylko 0,37 sekundy zabrakło mu do uzyskania minimum na Mistrzostwa Świata w Londynie.

Kolejny dobry bieg na dystansie 110 metrów przez płotki zanotował Damian Czykier. W Bydgoszczy pobiegł 13,28 sekundy, a w Pradze 13,35 sekundy, co pokazuje, że jest w bardzo wysokiej formie.

Inne wyniki Polaków w Pradze:

5. miejsce w biegu na dystansie 3000 metrów z przeszkodami zajęła Matylda Kowal – 9:49,16 minuty. 8. miejsce Marioli Ślusarczyk – 9:57,28 minuty (rekord życiowy).

5. miejsce w pchnięciu kulą zajął Jakub Szyszkowski – 20,05 metra. 6. był Mateusz Mikos – 18,97 metra.

6. miejsce w rzucie oszczepem zajął Łukasz Grzeszczuk – 74,80 metra. W konkursie kobiet 8. była Klaudia Maruszewska – 53,96 metra.

Fatalnie w eliminacjach na 100 metrów spisał się Karol Zalewski – 10,55 sekundy i brak awansu do dalszej części rywalizacji.