Przegrana koszykarek w sparingu

Aktualizacja: 17 lis 2016, 00:32
16 lis 2016, 21:11

W Wałbrzychu nasze koszykarki podejmowały towarzysko reprezentantki Niemiec. Nasze zachodnie sąsiadki okazały się zdecydowanie lepsze.

Niemki rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 5:0. Swoje trójki trafiała Svenji Greunke czym wyprowadziła na prowadzenie swój zespół 23:9 po pierwszej kwarcie. Druga odsłona rozpoczęła się od powiększenia przewagi przez nasze rywalki. Na szczęście nie na długo. Dzięki Katarzynie Trzeciak i Agnieszki Skobel drużyna trenera Teodora Mollova zmniejszyła straty do zaledwie ośmiu oczek.

W trzeciej kwarcie nasze kadrowiczki rozpoczęły mocniejszą obroną. W parze nie szła skuteczność w ataku. Owszem, jeszcze po celnej trójce Aleksandry Pawlak nasz kadra przegrywała siedmioma punktami, lecz później było zdecydowanie gorzej.

Ostatnia kwarta niestety nie zmieniła zbyt wiele w grze naszej drużyny. Trafienia Małgorzaty Misiuk i Agnieszki Skobel utrzymywały kadrę dość blisko rywalek, ale nie wystarczały do zmniejszenia strat.

– Od samego początku brakowało nam zgrania. Byliśmy również w jakimś „szoku”. Udało nam się dopiero po kilkunastu minutach przełamać i mogliśmy zacząć odrabiać straty. Pod koszem mamy bardzo duży problem. Musimy tą „dziurę” jakoś załatać, tylko nie kimś z zewnątrz tylko tym co mamy. W pewnym momencie opanowaliśmy wynik i gdybyśmy trafiali z kontr to mogłoby się to różnie zakończyć. Dopuściliśmy do rzutów za trzy punkty i rywal ponownie powiększył przewagę. Przeciwnik był wymagający i pokazał nam co mamy a czego nam brakuje. Dziewczyny zagrały ambitnie, walczyły, to jest bardzo ważne. Dodatkowo znalazłem kilka dziewczyn do gry. Jeśli jutro znajdę jeszcze dwie to będę wiedział kto zagra w meczu z Belgią – powiedział trener reprezentacji Polski Teodor Mollov.

Już w czwartek o godz. 11:00 dojdzie do zamkniętego dla publiczności rewanżu.

Polska – Niemcy 60:75 (9:23, 20:14, 16:19, 15:19)

Polska: Pawlak 16, Trzeciak 11, Skobel 10, Misiuk 8, Poboży 7, Śnieżek 4, Żukowska 2, Szajtauer 2, Adamowicz 0, Bujniak 0, Schmidt 0

Niemcy: Grunke 17, Hebecker 14, Fikiel 11, Greinacher 10, Wagner 5, Hartmann 5, Schaake 4, Brunckhorst 4, Hoffmann 3, Brodersen 2, Bradaric 0, Pohlmann 0