Przegrane Wisły i CCC w ostatnich meczach

31 sty 2018, 21:34

CCC Polkowice i Wisła CanPack Kraków przegrały swoje ostatnie mecze w tym sezonie Euroligi i kończą przygodę z tymi rozgrywkami.

Dynamo rozpoczęło z przytupem. Po 10 minutach prowadziło 25:15, a pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem mistrzyń 52:25. W pierwszych 20 minutach gry polkowiczanki nie miały za wiele do powiedzenia. Gospodynie dominowały pod koszami, regularnie dziurawiły nasz kosz z obwodu, a także szczelnie broniły nie pozwalając “Pomarańczowym” na zbyt wiele. Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Polkowiczanki po wznowieniu gry skuteczniej grały w defensywie, a także poprawiliśmy celność rzutów. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W trzeciej kwarcie jeszcze CCC zmniejszyły straty o 13 punktów. Odrabianie strat kontynuowaliśmy także w ostatniej kwarcie. Udało się zniwelować straty o kolejne cztery punkty. Ostatecznie Dynamo wygrało swój ostatni mecz fazy grupowej Euroligi 83:73. Najwięcej punktów dla CCC zdobyła dziś Alysha Clark – 19. W ekipie z Kurska najskuteczniejsza, z takim samym dorobkiem okazała się Sonja Petrović.

Dynamo Kursk – CCC Polkowice 83:73 (25:15, 27:10, 10:23, 21:25)

CCC: Clark 19, Fagbenle 13, Bojović 9, Gajda 8, Spanou 8, Stankiewicz 6, Sandrić 6, Dikaioulakou 2, Leciejewska 2, Idziorek 0

Dynamo: Petrović 19, Kirillova 18, Prince 11, Ciak 10, Zhedik 9, Vadeeva 7, McCoughtry 4, Levchenko 3, Ogwumike 2, Logunova 0.

Krakowianki musiały wygrać, aby mieć jeszcze szansę na grę w Europucharze. Tak się jednak nie stało, chociaż trzeba podkreślić, że mecz był dość wyrównany. W ostatniej kwarcie obie drużyny miały jednak problemy ze skutecznością, czego nie wykorzystały również zawodniczki Wisły CanPack. Ostatecznie utytułowana drużyna ze Stambułu zwyciężyła tylko sześcioma punktami.

Wisła CanPack Kraków – Fenerbahce Stambuł 62:68 (23:24, 13:15, 18:22, 8:7)

Wisła CanPack: Parker 19, Rodriguez 14, Labuckiene 12, Reid 8, Radocaj 6, Ziętara 3, Abdi 0

Fenerbahçe: Powers 15, Sottana 13, Plum 13, Vaughn 10, Verameyenka 7, Cora 3, Dabović 3, Ural 2, Canitez 2, Bilgic 0, Vardarli 0.