Przybyłko wchodzi i daje wygraną 1. FC Kaiserslautern

17 kwi 2016, 15:19

1. FC Kaiserslautern pokonało na wyjeździe Arminię Bielefeld 1:0 w meczu 30. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi. Krótki, choć dobry występ zaliczył Kacper Przybyłko.

Ciężko było wskazać faworyta tej rywalizacji. Oba zespoły znajdowały się obok siebie w tabeli. Wyżej była drużyna Przybyłki i Mateusza Klicha (12. miejsce, 35 pkt). Drużyna z SchucöArena miała na koncie oczko mniej.

Spotkanie nie porwało. W 60. minucie, w miejsce Markusa Karla, pojawił się Przybyłko. I jak się okazało, trener Konrad Funfstuck miał nosa do tej zmiany. Polak zaledwie dziesięć minut później pokonał Wolfganga Hesla i dał wygraną Kaiserslautern.

Dla Przybyłki był to 6 gol w tym sezonie. Jest najlepszym strzelcem w drużynie. Mateusz Klich znalazł się poza kadrą meczową.

Dzięki wygranej Czerwone Diabły awansowały o jedną lokatę(38 pkt). Arminia wciąż jest 13.(34 pkt). W następnej kolejce dzisiejsi triumfatorzy podejmą u siebie zmierzające po awans do Bundesligi RB Leipzig(25.04), zaś zawodnicy z Bielefeld u siebie podejmą SpVgg Greuther Fürth(24.04).

Arminia Bielefeld-1. FC Kaiserslautern 0:1