PŚ w Astanie: Dobre występy Czerwonki i polskich panczenistów

4 gru 2016, 16:01

Natalia Czerwonka zajęła siódme miejsce w wyścigu na 1500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Astanie. Dobrze spisali się również polscy panczeniści, którzy rywalizowali na tym samym dystansie.

Jako pierwsze rywalizowały panczenistki. Polki startowały na początku zawodów. Już w drugiej parze świetnie spisała się Natalia Czerwonka, która z wynikiem 1.58,58 zajęła siódme miejsce w stawce. W kolejnej parze ścigała się Luiza Złotkowska – rezultat 1.59,59 dał jej 14. pozycję. Najlepsza była Japonka Miho Takagi, a obok niej na podium stanęły dwie Holenderki – Marrit Leenstra i Jorien ter Mors.

Już w pierwszej parze rywalizowało dwóch Polaków. Lepszy okazał się Konrad Niedźwiedzki, który był minimalnie szybszy od Zbigniewa Bródki. W trzeciej parze świetnie spisał się Jan Szymański, który po swoim występie objął prowadzenie. W kolejnym biegu bardzo dobrze zaczął Sebastian Kłosiński, jednak Polak nie wytrzymał tempa i przegrał ze swoim rywalem z pary. Zwycięstwo odniósł Rosjanin Denis Juskow przed Japończykiem Nakamurą i Amerykaninem Mantią.