PŚ florecistek: Nieudany występ reprezentantek Polski

30 kwi 2017, 07:55

Pięć polskich florecistek wystąpiło w turnieju głównym Pucharu Świata w niemieckim Tauberbischofsheim. Najlepiej zaprezentowała się Martyna Jelińska, która jako jedyna awansowała do drugiej rundy. Zwyciężyła reprezentantka Stanów Zjednoczonych Lee Kiefer.

Jelińska w pierwsze rundzie pokonała 15:12 zawodniczkę z Hongkongu Yan Wai Liu. Niestety w 1/16 finału uległa 6:7 reprezentantce gospodarzy Carolin Golubitskyi. Ostatecznie Polka została sklasyfikowana na 30. pozycji.

Już w pierwszej rundzie z turnieju odpadły pozostał reprezentantki Polski: Hanna Łyczbińska,  Julia Walczyk, Martyna Synoradzka i Julia Chrzanowska.

Triumfatorką zawodów w Tauberbischifsheim została Lee Kiefer. Amerykanka po zaciętej walce pokonała w finale 15:14 Włoszkę Ariannę Errigo. Trzecie miejsce zajęły reprezentantka Rosji Inna Deriglazova oraz reprezentantka Niemiec Carolin Golubitskyi.

W niedziele odbędzie się turniej drużynowy. Polskie florecistki w pierwszym pojedynku zmierzą się z reprezentantkami Japonii.