PŚ w kombinacji norweskiej: Pierwsze punkty Słowioka. Zwycięstwo Watabe

25 lis 2017, 19:33

Paweł Słowiok zajął 26. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskie. Pewne zwycięstwo w sobotnim konkursie w Ruka zanotowała Japończyk Akito Watabe.

W dzisiejszych zawodach wystąpiło dwóch reprezentantów Polski. W rywalizacji na skoczni lepiej spisał się Szczepan Kupczak, który zanotował 20. rezultat. Natomiast Paweł Słowiok uzyskał 29. notę. Na trasie biegowej rolę się odwróciły i to Słowiok spisał się lepiej od kolegi z reprezentacji. Zawodnik AZS AWF Katowice zanotował 19. czas biegu i dzięki temu przesunął się o trzy pozycję, kończąc ostatecznie rywalizację na 26. miejscu. Dopiero 43. wynik na trasie o długości dziesięciu kilometrów uzyskała Kupczak, co spowodowało, że ukończył dzisiejsze zmagania na 37. pozycji.

Akito Watabe, który zwyciężył w dzisiejszych zawodach objął prowadzenie po konkursie skoków. Na trasie biegowej reprezentant Japonii zanotował dopiero 24. czas, jednak pomimo tego rywale nie byli w stanie odrobić całości start i Japończyk mógł cieszyć się z dziesiątego zwycięstwa w Pucharze Świata. Drugie miejsce w dzisiejszych zawodach zajął reprezentant Finlandii Eero Hirvonen, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Johannes Rydzek.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Watabe. Drugi jest Norweg Espen Andersen, a trzeci jego kolega z reprezentacji Jan Schmid. 22. miejsce zajmuję Szczepan Kupczak, a Paweł Słowiok jest 33.