PŚ w kombinacji norweskiej: Trzech Niemców na podium. Biało-czerwoni poza czołową trzydziestką

8 sty 2017, 13:55

Reprezentant Niemiec Fabian Riessle wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lahti. Paweł Słowiok i Adam Cieślar ukończyli zawody poza czołową trzydziestką.

Lider Pucharu Świata, Eric Frenzel oddał najlepszy skok w porannym konkursie i jako pierwszy rozpoczął bieg na trasie o długości 10 kilometrów. Sześć sekund później wystartował Włoch Samuel Costa. Jako trzeci na trasę wyruszył Japończyk Akito Watabe. Biało-czerwoni słabo zaprezentowali się na skoczni. Paweł Słowiok był 43. i wystartował ze stratą 2 minut i 10 sekund. Adam Cieślar zajął 46. miejsce i rozpoczął bieg 20 sekund po koledze z reprezentacji.

Już na pierwszej rundzie powstała pięcioosobowa grupa w składzie: Frenzel, Costa, Watabe, Riessle i Rehrl. Za nimi bardzo szybko zbliżał się Bjoern Kircheisen, który rozpoczynał bieg ze stratą 39 sekund, a po pierwszej pętli tracił tylko 15 sekund.

Na kolejnej pętli Kircheisen dołączył do czołówki i z przodu biegła już sześcioosobowa grupa. Za nimi ze stratą 27 sekund biegł najlepszy z reprezentantów gospodarzy Ilkka Herola i wicelider klasyfikacji generalnej Johannes Rydzek. Obaj zawodnicy rozpoczęli bieg za startą minuty do lidera Pucharu Świata.

Po przebiegnięciu trzech okrążeń nadal prowadziła sześcioosobowa grupa, a z tyłu Rydzek samotnie kontynuował pościg. Paweł Słowiok awansował na 38. miejsce, a Adam Cieślar na 45.

Na ostatniej rundzie najlepszy okazał się Fabian Riessle, który o niespełna pięć sekund wyprzedził Erica Frenzela. Na trzeciej pozycji finiszował kolejny z reprezentantów Niemiec Johannes Rydzek. Paweł Słowiok poprawił swoją pozycję na ostatnim okrążeniu i ostatecznie ukończył dzisiejsze zawody na 36. miejscu. Natomiast Adam Cieślar finiszował na 44. pozycji.