PŚ w kombinacji norweskiej: Zwycięstwo Watabe. Cieślar poza czołową “30”

11 mar 2017, 19:08

Japończyk Akito Watabe wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Oslo. Jedyny reprezentant Polski w dzisiejszych zawodach Adam Cieślar ukończył rywalizację na 46. miejscu.

Polak po konkursie skoków plasował się na 43. pozycji. W rywalizacji na skoczni najlepiej spisał się reprezentant Austrii Franz-Josef Rehrl. Drugie miejsce zajął jego kolega z reprezentacji Mario Seidl, a na trzeciej pozycji uplasował się Niemiec Bjoern Kircheisen.

Rywalizacja na trasie biegowej liczącej dziesięć kilometrów była bardzo interesująca. Ostatecznie jako pierwszy linię mety przeciął Akito Watabe, który na finiszu wyprzedził reprezentanta Niemiec Erica Frenzela. Dla Japończyka jest to drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Trzecie miejsce zajął Kircheisen, który wyprzedził o zaledwie 0,1 s Johannesa Rydzeka. Ostatecznie Adam Cieślar ukończył rywalizację w dzisiejszych zawodach na 46. pozycji.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Johannes Rydzek. Na drugim miejscu ze stratą zaledwie sześciu punktów plasuje się Eric Frenzel. Adam Cieślar zajmuje 56. miejsce z trzynastoma punktami na koncie.